LVC: Latvijā ceļu remonti tiek veikti divas reizes mazākā apjomā nekā nepieciešams

Latvijā ceļu remonti tiek veikti divas reizes mazākā apjomā nekā tas būtu nepieciešams, otrdien intervijā Latvijas Radio teica Latvijas autoceļu pārvaldītāja "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) valdes priekšsēdētājs Ivars Pāže.

Pēc viņa teiktā, ar šī pavasara ceļu remontiem gan LVC tiek galā.  "Ar ceļu remontiem mēs tiekam galā. Katru pavasari tās ir bedres, kas rodas uz novecojušiem un sabrukušiem asfalta ceļiem. Tās aprīlī un maijā tiks novērstas un tad pārvietošanās kļūst daudz labāka un cilvēki problēmu atkal līdz nākamajam pavasarim aizmirsīs. Uz rudens pusi atkal būs jāspriež, vai tīrīsim sniegu, vai netīrīsim," klāstīja Pāže, piebilstot, ka pavasara bedres un sniega tīrīšana ziemā raisa ikgadējas diskusijas.

LCV vadītājs stāstīja, ka sliktie ceļi ir vairāku desmitu gadā neveikto remontdarbu rezultāts - ar katru pavasari ceļi kļūst sliktāki.  "Stāvoklis, ja netiek veiktas investīcijas ceļos, tikai pasliktinās. Ja šogad mēs plānojam ap 300 kilometriem ceļu izbūvēt no jauna un daļu remontēt, tad tas ir divreiz mazāk nekā nepieciešams. Ir nepieciešami tieši valsts, nevis Eiropas finansētie pasākumi, kas ir daudz lētāki, jo tie ir tieši virssegas remonti un tieši to dēļ brauktuves kļūst labākas," teica Pāže.

Viņš uzsvēra, ka ja Latvija neinvestēs ceļu virssegas atjaunošanā, tad ceļi sabruks tā, ka būs jāveic ievērojami kapitālie remonti.

Pērn valsts un pašvaldību autoceļiem bija pieejami aptuveni 150 miljoni latu, no Eiropas Savienības struktūrfondiem - 56,6 miljoni latu, no valsts budžeta - 93,6 miljoni latu.

LVC izveidots 2004. gada nogalē un pieder valstij. LVC pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē valsts autoceļu tīkla finansējumu un organizē iepirkumus valsts vajadzībām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas