Lucs Kēlers pasniedz Liepājas Simfoniskajam orķestrim vērtīgu dāvanu

Nupat Ventspilī un Liepājā veiksmīgi ir izskanējuši LSO sezonas atklāšanas koncerti, kuros Eiropas varenāko komponistu skaņdarbus orķestris atskaņoja dižā vācu meistara Luca Kēlera vadībā, koncertā piedaloties arī izcilam solistam – dāņu trompetes virtuozam Ketilam Kristensenam.

"Orķestrim piešķirtajā Valsts dotācijā nav paredzēti līdzekļi instrumentu krājuma atjaunošanai un uzlabošanai, bet laiks iet un instrumenti nolietojas, tāpēc mēs esam ārkārtīgi priecīgi un pateicīgi mūsu draugiem, kas mūs atbalsta vienā no orķestra pamatvajadzībām,"stāsta LSO vadītājs Uldis Lipskis.

Jau pagājušā gada oktobrī dāņu trompetists Ketils Kristensens orķestrim dāvināja divas jaunas trompetes. Arī šogad Dānijas Karaliskā orķestra pirmais trompetists ir atvedis orķestrim vēl divas trompetes. Necerētai labdarības akcijai ir pievienojies arī diriģents Lucs Kēlers, dāvājot iespēju restaurēt orķestra mežragu. Šāda restaurācija izmaksā aptuveni 1 500 LVL. Tas orķestrim ļāva izvairīties no jauna, līdzvērtīga mežraga iegādes, kas maksā ap 6 000 LVL.

LSO galvenais diriģents Atvars Lakstīgala: "Simfoniskā orķestra aprīkojums ir ļoti dārgs un vērtīgs, piemēram, laba vijole, un tādu orķestrim ir neieciešams vairāk kā 20, izmaksā sākot no 10 000 LVL."
LSO šobrīd ir kritiski nepieciešami divi fagoti, jo esošie atrodas katastrofālā stāvoklī. Vadošās firmas Heckel izpildījumā viens šāds mūzikas instruments maksā 35 000 LVL.

Uldis Lipskis klāsta situāciju orķestrī: "Mūsu trompešu grupas koncertmeistars Juris Tereščuks grūtus un atbildīgus solo atskaņo uz Yamaha trompetes, kuras korpusā ir izdiluši caurumi. Stipri nolietotas ir klarnetes un tromboni. Lai arī mūziķu profesionālā varēšana un degsme ierindo mūsu orķestri labu orķestru saimē, LSO skanējums ir apdraudēts tieši instrumentu stāvokļa dēļ un laiks šajā jautājumā mums strādā tikai par sliktu."

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas