LU rektora amatā pārvēlē Auziņu

Latvijas Universitātes (LU) Satversmes sapulce trešdien aizklātā balsojumā par rektoru turpmākajiem četriem gadiem ievēlēja pašreizējo LU rektoru Mārci Auziņu.

Par Auziņu nobalsojuši 185 Satversmes sapulces dalībnieki, bet pret ‒ 92. Savukārt par otru pretendenti ‒ LU Sociālo zinātņu fakultātes profesori Intu Brikši nobalsoja 79 LU Satversmes sapulces dalībnieki, bet pret viņu ‒ 198.

Balsojumā piedalījās 277 Satversmes sapulces dalībnieki.

Pēc uzvaras balsojumā Auziņš saņēma rozā rožu pušķi, arī Brikše saņēma vairāku klātesošo studentu veltītos ziedus un uzmundrinājumus. Uzreiz pēc tam viņa devās sarokoties ar rektora amatā pārvēlēto Auziņu.

LU Satversmes sapulce, kurā ir 300 dalībnieku, rektoru aizklātā balsojumā ievēlē uz četriem gadiem. Par ievēlētu rektora amatā atzīstams pretendents, kurš saņēmis vairāk par pusi balsu no to Satversmes sapulces dalībnieku skaita, kas piedalījušies vēlēšanās.

Brikši rektora amatam izvirzīja LU Studentu padome un Sociālo zinātņu fakultāte, savukārt Auziņu izvirzīja Ķīmijas fakultāte, Teoloģijas fakultāte, Medicīnas fakultāte, LU Matemātikas un informātikas institūts, Fizikas un matemātikas fakultāte, Ekonomikas un vadības fakultāte, LU Fizikas institūts un LU Cietvielu fizikas institūts.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas