LTVC: griķu cenām Latvijā vajadzētu samazināties 1

Griķu cenām Latvijā vajadzētu samazināties, prognozēja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centrā (LTVC).

LTVC informēja, ka tuvojas noslēgumam griķu novākšanas sezona Latvijā, kas šogad ražības ziņā bija labāka nekā pagājušajā gadā. "Pateicoties vienmērīgākam nokrišņu daudzumam visas sezonas laikā, kā arī pavasara salnās nebojātajiem agrajiem sējumiem, kas parasti ir ražīgāki, šogad tiek ievāktas labas griķu ražas, pat virs divām tonnām no hektāra," norādīja LTVC.

Tomēr centrā atzina, ka nelielas problēmas sagādāja salīdzinoši vēlā griķu kulšana – griķus viegli varēja nokult tikai pēc salnām, kuras šogad sākās tikai no oktobra vidus, jo griķu novākšanai Latvjā ir jāpaļaujas tikai uz salnām, kuras pārtrauc augšanas procesus, un tad griķi nosalst un strauji izžūst.

Griķu iepirkuma cena Latvijā pašlaik ir 200 latu par tonnu, bet pagājušajā gadā tā šajā laikā bija jau 350 latu par tonnu.

LTVC vadītāja Ingūna Gulbe sacīja, ka griķu cena gan Latvijā, gan visā reģionā pamazām sāk atgriezties normālā līmenī. "Šogad visos galvenajos griķu audzēšanas un patērēšanas reģionos ir labas ražas. Piemēram, Krievijā griķu raža šogad būs divas reizes lielāka nekā pagājušajā gadā. Arī Ukrainā tiek prognozēta griķu pārprodukcija," klāstīja Gulbe un piebilda, ka abās šajās valstīs griķu mazumtirdzniecības cena patlaban svārstās no 0,55 līdz vienam latam par kilogramu, kas ir daudz mazāk nekā pērn.

"Diemžēl Latvijas veikalos cenas vēl nav samazinājušās, un griķu cenas Rīgas veikalos oktobrī bija nemainīgas un sasniedza 2,36 latus par kilogramu. Tas ir saistīts ar to, ka veikalu noliktavās vēl ir lielos daudzumos pagājušajā sezonā iepirktie dārgie griķi, jo griķus par tik dārgu cenu pērk ļoti mazos apmēros vai nepērk nemaz," atzina LTVC vadītāja un minēja, ka tirgotāji ciestu zaudējumus, ja tagad samazinātu griķu cenas. "Ja griķiem tagad samazina cenu, tad griķu tirdzniecība sanāk ar zaudējumiem, ko veikali nevēlas pieļaut," teica Gulbe.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ja ja

Savus griķus par 3,00ls.kg variet mierīgi iebāzt d-irsā, leišos 80 saņi.kg

pirms 9 gadiem, 2011.11.01 14:34

Latvijas ziņas