LTV: zināmi visi jaunās valdības ministru kandidāti

Zināmi visi jaunās reformu un tiesiskuma koalīcijas, ko vienojušās veidot Zatlera Reformu partija (ZRP), "Vienotība" un Nacionālā apvienība, ministru kandidāti, sestdien vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošās informācijas, ZRP un "Vienotības" ministru kandidāti būs tie, kas jau neoficiāli izskanējuši pēdējās dienās, taču Nacionālā apvienība nolēmusi saviem ministru portfeļiem izvirzīt vēl iepriekš nenosauktas personas.

Proti, kultūras ministres amatam tiks virzīta bijusī Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras valdes priekšsēdētāja Žaneta Jaunzeme-Grende, savukārt tieslietu ministrs, visticamāk, būs advokāts Jānis Bordāns.

ZRP vienojusies par izglītības ministra kandidātu virzīt sociālantropologu Robertu Ķīli, iekšlietu ministra kandidāts būs ZRP valdes loceklis Rihards Kozlovskis, savukārt ārlietu ministra kandidāts ir bijušais Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Zatlera prezidentūras laikā Edgars Rinkevičs.

Par ekonomikas ministru ZRP nominējusi pašreizējo "Swedbank" korporatīvo komunikāciju vadītaju Danielu Pavļutu, kurš iepriekš strādājis arī valsts pārvaldē un bijis Kultūras ministrijas valsts sekretārs. Savukārt informācijas tehnoloģiju nozares uzņēmējs Edmunds Sprūdžs ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra kandidāts, kura pārziņā tādējādi arī būs e-lietu nozare, kurā viņš pats darbojas.

Vairāki līdzšinējie "Vienotības" ministri savus portfeļus saglabās - proti, partija piedāvā finanšu ministra pienākumus arī turpmāk uzticēt Andrim Vilkam, savkārt aizsardzības ministra krēslu arī turpmāk varētu ieņemt Artis Pabriks. Labklājības ministrijas vadīšanai "Vienotība" virza pašreizējo Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāri Ilzi Viņķeli, savukārt veselības ministra portfeļa kandidāte ir Ingrīda Circene, kas šo amatu ieņēma arī Einara Repšes valdības laikā no 2002. līdz 2004.gadam.

Zemkopības ministra amatam nolemts virzīt Laimdotu Straujumu, kas daudzus gadus strādāja par Zemkopības ministrijas valsts sekretāri, taču šobrīd ieņem valsts sekretāra vietnieces amatu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Savukārt Satiksmes ministrijas vadīšanai tiek virzīts bezpartejiskais diplomāts Aivis Ronis.

Jau vēstīts, ka vienošanos par koalīcijas izveidi pirmdien parakstīja trīs partijas – Zatlera Reformu partija, "Vienotība" un Nacionālā apvienība, un tās aicina prezidentu nominēt Dombrovski premjera amatam.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas