LTV tradicionālās "Panorāmas" laikā plāno jaunu raidījumu citā formātā, sabiedriskajā televīzijā būs arī jaunas sejas

Latvijas Televīzijā (LTV) tradicionālā ikvakara ziņu raidījuma "Panorāma" laikā turpmāk varētu būt jauns raidījums citā formātā, kā arī sabiedriskajā televīzijā gaidāmas jaunas sejas, trešdien vēsta Latvijas Radio, atsaucoties uz LTV ģenerāldirektora Edgara Kota teikto.

Pēc Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sēdes trešdien Kots gan komentāros par turpmākajiem televīzijas plāniem bijis skops, vairāk par nākotnē gaidāmo solot pastāstīt īpašā preses konferencē jaunnedēļ.

Tomēr LTV ģenerāldirektors atzinis, ka jau pēc divām nedēļām gaidāmas būtiskas izmaiņas ziņu raidījumos, to laikos un formātā, kā arī to vadītājos. Arī tradicionālā ikvakara ziņu raidījuma "Panorāma" vietā plānots jauns raidījums citā formātā.

Tiek solīta arī skaidrība par to, vai un kā tiks meklēts LTV Ziņu dienesta jaunais vadītājs, jo pašreizējais šā amata pildītājs Mareks Gailītis pagājušajā nedēļā iesniedza atlūgumu un līdzšinējos pienākumus pildīs tikai līdz 24.oktobrim. Kots solījis, ka konkursu uz LTV Ziņu dienesta vadītāja vietu izsludinās tuvākajā laikā, ja vien piemērots kandidāts šim amatam neatradīsies pats no sevis. Līdz tam dienests turpinās darbu bez vadītāja.

Savukārt NEPLP vadītājs Ābrams Kleckins pēc sēdes paudis dziļu apmierinātību ar iecerētajām pārmaiņām, norādot, ka LTV iet pareizo ceļu.

Jau vēstīts, ka NEPLP trešdien ar LTV vadītāju Edgaru Kotu pārrunāja vairākus konceptuālus jautājumus sabiedriskajā medijā. NEPLP vadītāja vietniece Dace Buceniece aģentūrai BNS iepriekš pastāstīja, ka viens no jautājumiem, kuru ieplānots pārrunāt ar Kotu, ir LTV Ziņu dienesta nākotne. Aktuāls jautājums ir arī par novadu ziņām un sabiedrisko pasūtījumu.

"Saruna būs ne tikai par Ziņu dienestu, bet vispār par konceptuāliem jautājumiem sabiedriskajā medijā," minēja Buceniece.

Ziņots arī, ka pēdējo nedēļu laikā LTV notikušas vairākas straujas pārmaiņas – "De facto" komandu pametusi Ilze Nagla, bet žurnālista Kārļa Streipa lietotā rupjā vārda dēļ ar viņu lauzts līgums un pārtraukts viņa vadītais raidījums "Skats no malas". Pagājušajā nedēļā atlūgumu iesniedza arī LTV Ziņu dienesta vadītājs Mareks Gailītis, kurš pēc piecu gadu darba šajā amatā nolēmis pāriet uz sabiedrisko attiecību jomu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas