LTV Streipa lamāšanās dēļ pārtrauc raidījuma "Skats no malas" demonstrēšanu

Latvijas Televīzija ceturtdien nolēmusi pārtraukt raidījuma "Skats no malas" pārraides Latvijas Televīzijas 1. kanāla ēterā. Šo lēmumu ir pieņēmusi LTV vadība.

"19. septembra raidījumā tā vadītājs Kārlis Streips izmantoja necenzētus izteicienus, aizskarot cilvēku godu un cieņu. Latvijas Televīzija to savā ēterā nepieļauj un nepieļaus," uzsver LTV valdes loceklis Edgars Kots.

"Necenzētu izteicienu lietošana sabiedriskās televīzijas ēterā nav pieļaujama no žurnālistikas ētikas viedokļa," saka LTV1 direktore Baiba Šmite.

"Patiešām žēl atteikties no tik profesionāla žurnālista sabiedriskās televīzijas ēterā, bet mēs esam spiesti tā rīkoties, jo sarunas ar Kārli Streipu par viņa nepārdomātajiem formulējumiem ēterā bijušas vairākkārt," atzīst LTV1 informatīvi dokumentālo raidījumu satura redaktore Sarmīte Plūme.

Latvijas Republikas Satversmes 95. pants nosaka, ka "cieņu pazemojoša izturēšanās pret cilvēku ir aizliegta". Savukārt Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 66.panta trešā daļa nosaka, ka sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmu veidošanā tiek respektētas cilvēka tiesības, kā arī goda un cieņas neaizskaramība.

Kārlis Streips par šo Latvijas Televīzijas lēmumu ir informēts.

Latvijas Televīzija izsaka pateicību žurnālistam Kārlim Streipam par ilggadīgu darbu LTV ēterā.

Jau ziņots, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēma ierosināt administratīvā pārkāpuma lietu pret Latvijas Televīzijas (LTV) 1.kanāla pirmdienas raidījumu "Skats no malas", kura laikā tā vadītājs Kārlis Streips lietoja vārdu "maukas".

NEPLP norāda, ka elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums nosaka pienākumu elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, veidojot savu programmu, respektēt viedokļu daudzveidību, kā arī laikā no plkst.7 līdz 22 aizliedz programmās lietot rupjus vai nepieklājīgus izteicienus. Tomēr, neskatoties uz likumā noteikto, pirmdien plkst.19.50 tiešraides raidījumā "Skats no malas" Streips, komentējot politiskās norises Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) nodēvēja par "maukām". NEPLP uzsver, ka tas ir rupjš, nepieklājīgs un vulgārs vārds un kura lietošana elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmās šajā laikā ir aizliegta.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas