LTV raidījumā "Kas notiek Latvijā?" būs Valsts prezidenta amata kandidātu duelis

Latvijas Televīzijā (LTV) trešdienas vakarā gaidāmas Valsts prezidenta amata kandidātu debates pirms 2. jūnijā gaidāmā balsojuma Saeimā.

Valsts prezidenta amatam izvirzītie kandidāti tiksies raidījumā "Kas notiek Latvijā?", aģentūrai BNS apstiprināja žurnālists Jānis Domburs.

Raidījuma sākumā Valsts prezidenta amata kandidāti uzstāsies ar vēstījumu par kandidēšanas motīviem un mērķiem, kas ilgs līdz vienai minūtei. Jautājumu un atbilžu sadaļā uz katru jautājumu katrs kandidāts varēs atbildēt apmēram divas minūtes. Kandidātam būs tiesības uz pretargumentiem, atbildi, atspēkojumu vai repliku, ko varēs paust minūti. Raidījuma beigās kandidātiem tiks dots vārds noslēguma vēstījumu.

Jautājumi tiks balstīti uz aktualitātēm un izteikumiem medijos, kandidātu līdzšinējo darbību un izteikumiem, Satversmē noteiktajām Valsts prezidenta funkcijām un to īstenošanu, kā arī skatītāju iesūtītajiem jautājumiem, kas iesūtāmi pa elektronisko pastu – knl@knl.lv.

Debates ilgs aptuveni 90 minūtes.

Savukārt uz Latvijas Radio Valsts prezidenta amata kandidāti aicināti pēc nedēļas – 31.maijā raidījumā "Krustpunktā", ko vadīs žurnālists Aidis Tomsons.

Uz Valsts prezidenta amatu oficiāli izvirzīti divi kandidāti – esošais Valsts prezidents Valdis Zatlers un Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas deputāts Andris Bērziņš.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas