LTV pārraidīs Vīnes filharmoniķu Jaungada koncertu tiešraidē un filmas pirmizrādi par Marisu Jansonu

Latvijas Televīzija (LTV) jaunā gada pirmajā dienā pārraidīs Vīnes filharmoniķu Jaungada koncertu tiešraidē un filmas pirmizrādi par diriģentu Marisu Jansonu, informē televīzijas pārstāve Ieviņa Ancena.

Tradicionālais Jaungada koncerts Vīnē notiks 1.janvārī plkst.12.15 pēc Latvijas laika. Šogad to atkal diriģēs latviešu diriģents Mariss Jansons. Savukārt pirms tiešraides LTV rādīs vācu režisora Roberta Neimillera dokumentālo filmu "Marisa Jansona portrets". Neimillers sekojis diriģenta gaitām Amsterdamā, Rīgā, Sanktpēterburgā, Vīnē un Zalcburgā, uzņemot mēģinājumus un gatavošanos lielajam notikumam – Vīnes filharmoniķu Jaungada koncertam.

Šī būs jau otrā reize, kad Jansons diriģēs Vīnes filharmoniķu Jaungada koncertu. Pirmais izskanēja 2006.gada 1.janvārī. Vīnes filharmoniķu Jaungada koncertā tradicionāli tiek atskaņoti Johana Štrausa un viņa laikabiedru skaņdarbi – tos klausīsies ne vien publika Vīnes "Musikverein" koncertzālē, bet arī televīzijas skatītāji vairāk nekā 50 pasaules valstīs.

Kopš 2003.gada Mariss Jansons ir galvenais Bavārijas Radio simfoniskā orķestra diriģents, bet 2004.gadā viņš kļuva par Karaliskā "Concertgebouw" orķestra galveno diriģentu. Viņa darbība ir bijusi cieši saistīta ar Pēterburgas filharmoniķiem. No 1992. līdz 1997.gadam Mariss Jansons bijis viesdiriģents Londonas filharmoniķiem, bet no 1997. līdz 2004.gadam viņš bijis Pitsburgas simfoniskā orķestra muzikālais direktors.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas