LTV 1.kanāls sagatavojis īpašu Lieldienu programmu

Latvijas Televīzijas (LTV) 1.kanāls Lieldienām sagatavojis īpašu programmu, kurā būs vairākas gan kristīgās pārraides, gan izklaidējošas filmas un raidījumi bērniem un pieaugušajiem, aģentūru BNS informēja LTV1 pārstāve Ieviņa Ancena.

LTV1 skatītājiem piedāvās noskatīties vairākas kristīgās pārraides - 22.aprīlī, Lielajā piektdienā, plkst.22.15 ēterā būs pārraide no Vatikāna "Krusta ceļš", savukārt Klusajā sestdienā plkst.23.35 tiks translēti kristīgo konfesiju vadītāju apsveikumi Lieldienās, kam sekos pareizticīgo Lieldienu dievkalpojums. Pirmajās Lieldienās plkst.12 skatītāji varēs vērot Lieldienu dievkalpojumu, bet Otrajās Liedienās plkst.13 plānots pārraidīt Romas pāvesta vēstījumu no Vatikāna.

Lielajā piektdienā plkst.7.10 bērni varēs noskatīties animācijas filmu par afrikāņu zēna Kirikū piedzīvojumiem - "Kirikū uz zvēri". Savukārt plkst.11.25 LTV1 skatītāji varēs vērot filmu visai ģimenei "Okeāna pasaule", kura skatītājiem ļaus ielūkoties okeāna dzīlēs un iepazīt dažādus tā iemītniekus. Pirmajās Lieldienās plkst.15.20 programmā būs ģimenes filma "Nimas piedzīvojumu sala".

LTV1 Liedienu programmā iekļautas arī vairākas dokumentālās filmas. Lielajā piektdienā interesenti varēs noskatīties režisora Ivara Zviedra dokumentālo filmu "Bēgums", kas stāsta par tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri dodas peļņā uz ārzemēm. Savukārt pēc tam plkst.21.45 būs dokumentālā filma "Māte Terēze. Tumsas svētā", kas skatītājiem sniegs ieskatu Mātes Terēzes personībā.
Klusajā sestdienā paredzēts rādīt režisores Dzintras Gekas dokumentālo filmu "Džona Doreda sala", kas stāstīs par latviešu kinooperatoru Jāni Doredu, sauktu arī par Džonu. Filmas scenārijs veidots pēc Doreda un viņas sievas gleznotājas Elizabetes Doredas vēstulēm un citiem dokumentālajiem materiāliem.

Pirmajās Lieldienas plkst.21.35 paredzēts arī pārraidīt dziedātāja Stinga koncertu, kas notika pērn Berlīnē. Savukārt pēc koncerta pusnaktī interesenti varēs vērot mākslas filmu "Luters".

LTV sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu turpinās tradīciju - labdarības akciju "Nepaej garām", kuras laikā tiks vākti līdzekļi 12 vasaras nometnēm, kurās varēs piedalīties vairāk nekā 300 bērnu ar īpašām vajadzībām. Akcija beigsies ar koncertu Rīgas Latviešu biedrības namā Klusajā sestdienā. Koncerts tiešraidē būs skatāms gan LTV1 ēterā, gan internetā no plkst.19.30 un tūlīt pēc "Panorāmas" – plkst.21.20.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas