LPS: valsts iestādēm nav priekšstata par iedzīvotāju reālajiem ienākumiem un spēju nomaksāt nodokļus

Valsts iestādēm un Finanšu ministrijai nav priekšstata par iedzīvotāju reālajiem ienākumiem un spēju nomaksāt nodokļus, piektdien publicētā intervijā  laikrakstam "Latvijas Avīze " (LA) atzinis Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis.

Pēc viņa uzsvērtā, nodokļu likmju paaugstināšana budžeta ieņēmumus nepalielinās, ja cilvēki nespēs samaksāt nodokļus.  "Rodas iespaids, ka līdz šim ne Finanšu ministrijā, ne citā valsts iestādē neviens nav pat iedziļinājies, kādi ir reālie iedzīvotāju ienākumi un kādas sekas radīs nodokļa paaugstinājums. Ik gadu palielina tik nodokļus, un viss," sašutumu pauda Jaunsleinis.

Viņš norādīja, ka citās valstīs nekustamā īpašuma nodokļa politika balstās uz cilvēku ienākumiem.  "Tiek ņemts vērā, lai aprēķinātā nodokļa summa nepārsniegtu 5% no mājsaimniecības vidējiem ienākumiem gadā. Bet mēs tik ceļam likmes, dzenot cilvēkus nabadzībā un parādos," atzina LPS vadītājs.

LPS dibināta 1991.gadā un apvieno Latvijas novadu un republikas pilsētu pašvaldības. LPS biedri ir visas 118 pašvaldības - deviņas republikas pilsētu un 109 novadu pašvaldības.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas