Loskutovs dodas uz policiju, kur lems par drošības līdzekli Poikānam

Latvijas Universitātes (LU) Matemātikas un informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorijas pētnieks Ilmārs Poikāns ir atzinies izmeklētājiem, ka viņš ir Neo, stāsta viņa advokāts, bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs Aleksejs Loskutovs.

A.Loskutovs ir ceļā uz policiju, kas aptuveni pēc stundas lems par to, kādu drošības līdzekli lūgt piemērot I.Poikānam. To Diena.lv teica pats I.Poikāna aizstāvis. Ja tas būs ar brīvības atņemšanu saistīts drošības līdzeklis, par to būs jālemj tiesai, bet, ja tas būs nesaistīts ar brīvības atņemšanu, par to var lemt arī procesa virzītājs. Lēmums par drošības līdzekli jāpieņem līdz plkst.22, jo personu drīkst aizturēt uz 48 stundām.

Atkarībā no tā, kāds būs drošības līdzeklis, A.Loskutovs arī lems, kā veidot aizstāvību, līdz ar to viņš nevarēja komentēt savas tuvākās darbības. Arī galvenos argumentus Neo aizstāvībai viņš pagaidām nolēmis pietaupīt, tomēr norādīja, ka dati nebija aizsargāti un Neo nav izmantojis kādu īpašu programmatūru aizsardzības sistēmas uzlaušanai. Jāpiebilst, ka par datu tālāku izplatīšanu I.Poikānu nevar saukt pie atbildības, jo viņam saskāņā ar likumu nav pienākuma neizpaust šos datus.

Kā vēstīts, policija trešdien paziņoja, ka otrdien vakarā aizturējusi iespējamo Neo darba vietā, un vairākas norādes liecināja, ka tas ir programmētājs I.Poikāns. Žurnāliste Ilze Nagla Diena.lv arī apstiprināja, ka I.Poikāna kā aizdomās turamā vārds bija minēts kratīšanas orderī, ko policija viņai uzrādīja pirms viņas dzīvokļa pārmeklēšanas.

Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Valdis Voins trešdien izteicās, ka 4.Atmodas tautas armija ir žurnālistu radīts veidojums. "Tā ir jūsu saražotā armija - žurnālisti, es domāju," nicīgi LTV trešdien izteicās V.Voins, dodot mājienus, ka Neo nav darbojies komandā. Tomēr viņš nenoliedza, ka izmeklēšanas gaitā var atklāties citi līdzzinātāji. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas