LM vienreizējo pabalstu trīnīšiem 6000 latu apmērā neplāno mainīt

Labklājības ministrija (LM) neplāno mainīt 6000 latu vienreizējā pabalsta apmēru, kas no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tiek piešķirts jaundzimušo trīnīšu ģimenēm, aģentūrai BNS pastāstīja LM pārstāve Marika Kupče.

Viņa norādīja, ka vēl nav saņemts Finanšu ministrijas atzinums par pabalsta piešķiršanu trešajai ģimenei, kurā šogad piedzima trīnīši, un LM rīcībā nav informācijas, cik naudas atlicis valsts budžeta programmā "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem". Tomēr LM pieredze liecina, ka valdība līdz šim pabalstu vienmēr ir piešķīrusi.

Vienreizēju materiālu pabalstu ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, valsts piešķir no 1993.gada. Ņemot vērā, ka trīnīši dzimst reti un finansiālais atbalsts tiek sniegts vienreizējā pabalsta veidā, pabalsts ir noteikts salīdzinoši augstā apmērā – 2004. un 2005.gadā pabalsta apmērs bija 3000 latu, 2006.gadā to paaugstināja līdz 5000 latu, bet kopš 2008.gada pabalsts ir 6000 latu.

2005.gadā Latvijā trīnīši piedzima četrās ģimenēs, 2006.gadā – divās ģimenēs, 2007.gadā – vienā ģimenē, 2008.gadā – trijās ģimenēs, 2009.gadā – vienā ģimenē, 2010.gadā – vienā ģimenē, bet 2011.gadā trīnīši piedzimuši jau trijās ģimenēs.

"Šogad rudens ir tiešām bagātīgs, un ir patiess prieks, ka nu jau trīs ģimenēs auklē trīnīšus. Protams, ikvienā ģimenē bērniņa piedzimšana ir priecīgs notikums. Tomēr šajā gadījumā vecākiem tas ir trīskāršs prieks un vienlaikus arī trīskārša atbildība. Vēlos visām trim ģimenēm, kurās šoruden sagaidīta trīskārša laime, novēlēt izturību un pacietību, lai izaudzinātu veselīgus un dzīvespriecīgus bērnus," norādījusi labklājības ministre Ilona Jurševska (Zaļo un zemnieku savienība).

Viņa paudusi gandarījumu, ka šīm ģimenēm atbalstu sniedz arī valsts un pašvaldības. "Esošajā demogrāfiskajā situācijā daudzbērnu ģimenes mūsu valstī ir īpaši jānovērtē," uzsvērusi ministre.

Jau vēstīts, ka trīnīši šā gada rudenī piedzimuši trijās ģimenēs. Rīgas Dzemdību namā 15.septembrī policistu ģimenē piedzima trīnīši ‒ divi puisīši un meitenīte, tādējādi izpelnoties pirmo šogad dzimušo trīnīšu godu Latvijā. 27.septembrī trīnītes piedzima kādā ģimenē no Rēzeknes novada Dricāniem, bet 4.oktobrī trīnītes nāca pasaulē Stradiņa slimnīcā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas