LM: simt latu programma sniegusi materiālu atbalstu teju 100 tūkstošiem cilvēku, kopumā nabadzības risks gan nav samazinājies

Darba praktizēšana ar stipendiju pašvaldībās jeb tā dēvētā simt latu programma ir sniegusi reālu materiālu atbalstu un sekmējusi ekonomisko aktivitāti teju 100 tūkstošiem cilvēku, tomēr nabadzības risku valstī tas nav ietekmējis, otrdien žurnālistiem atzina labklājības ministre Ilona Jurševska (Zaļo un zemnieku savienība).

Labklājības ministrijas (LM) pasūtītajā pētījumā par simt latu programmas darbību secināts, ka pusei no iesaistītajiem pēc simt latu programmas pabeigšanas ir pieaugusi interese meklēt pastāvīgu darbu. "Puse ir sapurinājusies," sacīja Jurševska. 16% aptaujāto pasākuma laikā vai pēc tā darbu ir atraduši.

"Tas ir bijis arī būtisks ieguvums pašvaldību budžetiem, jo samazināja sociālo pabalstu slogu," norādīja ministre. Tomēr viņa uzsvēra, ka simt latu programmai ir arī savi mīnusi – tā kopumā nav ietekmējusi nabadzības risku valstī un cilvēki joprojām spiesti atteikties ne vien no tēriņiem izklaidei, bet pat daudzu elementāru pārtikas produktu iegādes, kā arī samazināt izdevumus veselībai un izglītībai.

Ministre arī piekrita mazo un vidējo uzņēmumu izteiktajai kritikai, ka darbs simt latu programmā samazina iedzīvotāju motivāciju meklēt pastāvīgu darbu, jo "pieradina cilvēku pie garantēta darba un ienākumiem". Arī veiktais pētījums apliecina – 80% aptaujāto laikā, kad gaidīja rindā uz simt latu programmu vai tajā strādāja, darbu nemeklēja.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas