LM nākamgad rosina pārcelt divas darbadienas

Nākamgad plānots pārcelt divas darbadienas - piektdienu, 2.maiju, plānots pārcelt uz sestdienu, 17.maiju, un pirmdienu, 17.novembri, uz sestdienu, 22.novembri, liecina šodien valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais rīkojuma projekts "Par darbadienu pārcelšanu 2014.gadā".

Minētās izmaiņas rosina Labklājības ministrija (LM). LM norāda, ka 2.maija pārcelšana uz 17.maiju būs efektīvāka nekā uz 3.maiju vai 10.maiju, jo saskaņā ar likuma "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām" maijā svētku dienas ir gan 4.maijs - Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena -, gan maija otrā svētdiena - Mātes diena. "Šādi 2014. gada maijā būs saglabātas paredzētās brīvdienas, tādējādi nodrošinot ģimenēm iespēju sagatavoties svētkiem un pavadīt vairāk laika ar saviem tuviniekiem gan Mātes dienā, gan Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā," uzsver LM.

Izmaiņas attieksies uz tiem darbiniekiem, kuri strādā no valsts budžeta finansētajās iestādēs un kuriem noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai. Vienlaikus visas pašvaldības, komersanti un organizācijas, nosakot darba un atpūtas laiku, ir aicinātas ievērot attiecīgās darbadienas pārcelšanu.

Jautājums par minēto darbadienu pārcelšanu vēl jāsaskaņo ar ministrijām, Nacionālo trīspusējo sadarbības padomi un jāapstiprina valdībā.

LM atgādina, ka rīkojums par darbadienu pārcelšanu jāizdod saskaņā ar Darba likuma 133.panta ceturto daļu. Tas paredz, ja darba nedēļas laikā viena darbadiena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darbadienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tajā pašā mēnesī.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas