LIZDA vadītāja cer šonedēļ no valdības gūt skaidrību par nosacījumiem klātienes mācībām rudenī

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga cer līdz ar šonedēļ gaidāmo valdības sēdi gūt skaidrību par nosacījumiem klātienes mācību atsākšanai rudenī.

Vanaga intervijā Latvijas Radio pauda, ka izglītības nozarē strādājošajiem patlaban ļoti ir nepieciešama skaidrība, lai saprastu, vai rudenī varēs strādāt tikai personas, kuras saņēmušas vakcīnu pret Covid-19, vai varbūt vakcinēšanās pretiniekiem jārēķinās ar papildu izdevumiem, lai regulāri veiktu testus pret Covid-19, vēsta LETA.

LIZDA vadītāja norādīja, ka pati ir potējusies pret Covid-19, bet kopumā pedagogu vidū valda atšķirīga attieksme pret vakcinēšanos. Vanaga pagaidām neatbalstītu prasību visiem izglītības jomas darbiniekiem obligāti vakcinēties pret Covid-19. Viņasprāt, pedagogu vakcinācijai vajadzētu palikt brīvprātīgai, taču būtu jāveic pamatīgāks skaidrojošais darbs, lai kliedētu ar potēšanos saistītās bažas.

Gadījumā, ja valdība tomēr nolems virzīties uz pedagogu obligātu vakcinēšanos pret Covid-19, LIZDA analizēs šo piedāvājumu un sniegs atzinumu par to. "Tad arī droši vien arodbiedrības valdē, padomē šo jautājumu izskatīsim," pauda Vanaga.

Vaicāta par galvenajiem iemesliem, kāpēc liela daļa pedagogu nevēlas vakcinēties pret Covid-19, LIZDA vadītāja atbildēja, ka tam par iemeslu visbiežāk ir "ļoti individualizēts informācijas trūkums, kas vairāk saistās ar katra cilvēka individuālo veselības situāciju". "Ja cilvēkam ir viena, otra, trešā veselības problēma, tad viņam gribas saņemt skaidru un nepārprotamu atbildi, kā šīs visas esošās veselības problēmas sadzīvos ar vakcīnu," skaidroja Vanaga.

Viņa norādīja, ka atbildes uz šiem jautājumiem var vaicāt ģimenes ārstam, taču nereti arī ģimenes ārsts iestājas pret vakcinēšanos, bet taujāšana pēc speciālista padoma ir saistīta ar papildu laika un finanšu resursiem. "Risinājumi tiek meklēti, tas ir pārrunāts ar nozares ministriju. Bet vēl ir būtiski arī tiešām informēt, iedrošināt, nekritizēt, uzreiz neuzklupt ar negāciju devu, bet padod roku, meklējot iemeslus un palīdzot. Šobrīd ir sajūta, ka tā kritikas deva ir lielāka," norādīja Vanaga.

Jau ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pieļauj iespēju rīkot izglītojošas kampaņas ar epidemiologiem un imunologiem, lai skolotājiem un citiem izglītības jomas darbiniekiem skaidrotu neatbildētos jautājumus par vakcināciju pret Covid-19.

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) iepriekš apliecināja, ka meklēs risinājumus, lai pārliecinātu šaubīgos izglītības darbiniekus par vakcināciju pret Covid-19. Viņa norādīja, ka viena no iespējām būtu izglītojošas kampaņas, kurās epidemiologi un imunologi varētu skaidrot vakcinācijas ieguvumus un nepieciešamību. Ministre apgalvoja, ka ir gatava iesaistīties skaidrošanā un izglītošanā par vakcināciju, jo viņas prioritāte ir nodrošināt klātienes mācības visām klašu grupām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas