Lipskis: Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģents jāizvēlas no Latvijas mūziķiem

Liepājas simfoniskā orķestra valdes loceklis Uldis Lipskis uzskata, ka Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenā diriģenta amatā ir jāizvēlas kāds no Latvijas mūziķiem, uzverot, ka Latvijā ir lieliska diriģēšanas skola.

"Jautājums ir par to, vai Nacionālais simfoniskais orķestris pārvarēs savu snobismu un paņems, piemēram, kādu no saviem bijušajiem mūziķiem, kuri kļuvuši par diriģentiem. Es uzskatu, ka jāatbalsta pašmāju mūziķi un mums ir no kā izvēlēties," "Rietumu Radio" sacīja Lipskis, uzsverot, ka Latvijā ir lieliska diriģēšanas skola, jauni talanti, diriģenti, kuri ir bez darba.

Vienlaikus Lipskis norāda, ka orķestriem, kas spiesti strādāt arvien komerciālāk, jārēķinās, ka bieži vien "galvaspilsētas publika novērtē tikai ārzemniekus kā labus māksliniekus un mūsējos, kad viņi jau atzīti ārzemēs un kad Latvijā viņus vairs nevar dabūt".

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL - TB/LNNK) šodien "Latvijas Radio" izteica cerību, ka jaunais Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs būs no Latvijas.

Kā ziņots, Karels Marks Šišons nesen atkāpās no Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja amata, kā iemeslu minot Kultūras ministrijas (KM) atbalsta trūkumu, liecina presei izplatītais diriģenta paziņojums.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas