Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Likumsargi aktivizēs savu darbību

Šodien Noziedzības novēršanas padomē (NNP) nolemts uzdot tiesībsargājošajām iestādēm pastiprināt visu veidu operatīvās darbības, pēc sanāksmes žurnālistiem sacīja premjers Ivars Godmanis (LPP/LC).

Sanāksmē panākta vienošanās, ka jāpadara efektīvāka un ātrāka informācijas apmaiņa starp iesaistītajiem dienestiem, kā arī jāuzlabo ministriju līdzdarbība konkrētu jautājumu risināšanā un informācijas apmaiņā.

Pēc premjera teiktā, šīsdienas sēdē spriests par sevišķi smagu noziegumu atklāšanu un kā pastiprināt profilaktisko un operatīvo darbību.

Apspriestas tās sfēras, kurās var sagaidīt vislielāko apdraudējumu. Kā piemērus premjers minēja pārmaiņas nekustamā īpašuma tirgū, situācijas, kad bankās samazinās kredītaizņēmumu apjoms un kredīti var tikt ņemti neoficiālās struktūrās, kā arī mēģinājumus ienākt Latvijas tirgū.

Sanāksmē izskatīta arī līdz šim izstrādāto noziedzības mazināšanas programmu efektivitāte un sasniegtie rezultāti, aptverot tādas tēmas kā, piemēram, korupcija, narkotiku izplatības samazināšana, ceļu satiksmes drošība. Premjers pieļāva iespēju, ka varētu notikt izmaiņas līdz šim pieņemtajās darbības programmās un varētu tikt veidotas arī pilnīgi jaunas.

Savukārt iekšlietu ministrs Mareks Segliņš (TP) norādīja - lai arī Valsts policijas un Kriminālpolicijas atklāto noziegumu skaits pērn palielinājies salīdzinājumā ar 2006.gadu, viņu rādītāji joprojām neapmierina.

"30% rādītājs atklāto smago noziegumu jomā mani neapmierina. Es gribu redzēt labākus rādītājus," uzsvēra ministrs.

Segliņš arī sacīja, ka nevajag radīt lieku ažiotāžu par iespējamu Kriminālpolicijas amatpersonu nomaiņu, kas tikai rada liekus jautājumus un nevajadzīgu stresu. "Nav aktuāls jautājums, ka tiktu mainīta kāda amatpersona," apgalvoja ministrs.

Pēc Segliņa teiktā, viena no viņa darba prioritātēm būšot tieši Kriminālpolicijas darba apstākļu uzlabošana, kam tiks prasīti arī proporcionāli lielāki budžeta līdzekļi. Ministrs uzsvēra, ka finansējuma sadalījums policijā turpmāk būs par labu Kriminālpolicijai, lai nodrošinātu profesionālu kadru palikšanu amatos.

Tāpat tiks ņemts vērā Kriminālpolicijas darbinieku lielais darba apjoms un specifika. Pēc Segliņa domām, ir jāmaina esošā situācija, kad Kriminālpolicijas darbinieki, kas strādā pie noziegumu atklāšanas, saņem krietni mazāk nekā, piemēram, prokuratūras darbinieki.

Segliņš arī atkārtoti uzsvēra, ka būs jāmaina sistēma Latvijas Policijas akadēmijā, kura līdz šim nodarbojusies ar juristu sagatavošanu, novārtā atstājot kvalificētu policijas darbinieku sagatavošanu iekšlietu sistēmai.

Kā ziņots, 11.janvāra naktī Rīgas rajona Garkalnē, kādas privātmājas pagalmā, nogalināts Jelgavas un Cēsu gaļas kombinātu vadītājs Aigars Lūsis.

Šī ir jau otrā skaļā uzņēmēja slepkavība šā gada sākumā. Naktī uz 7.janvāri Garkalnē tika nošauta daudzfunkcionālās halles "Arēna Rīga" līdzīpašnieka Igora Ivanova dzīvesbiedre Ella Ivanova.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas