Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Likumā paredz Tiesnešu ētikas komisijas izveidi

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par tiesu varu", kas paredz likumā iekļaut jaunu pantu par Tiesnešu ētikas komisiju.

Grozījumi pieņemti, 54 deputātiem balsojot par, sešiem - pret, un 12 deputātiem atturoties.

Šī komisija būs koleģiāla tiesnešu pašpārvaldes institūcija, kuras pamatmērķis būs sniegt atzinumus par ētikas normu interpretāciju un pārkāpumiem, kā arī skaidrot un aktualizēt tiesnešu ētikas normas.

Tiesnešu ētikas komisijā būs desmit locekļi, kurus, aizklāti balsojot, ievēlēs Tiesnešu konference. Divus Tiesnešu ētikas komisijas locekļus ievēlēs no zemesgrāmatu nodaļu tiesnešu izvirzīto kandidātu vidus, trīs - no rajonu (pilsētu) tiesu tiesnešu izvirzīto kandidātu vidus, trīs - no apgabaltiesu tiesnešu izvirzīto kandidātu vidus un divus - no Augstākās tiesas izvirzīto kandidātu vidus.

Tiesnešu ētikas komisijas locekļa kandidātam būs jābūt ar nevainojamu reputāciju un izpratni par ētikas lomu tiesneša darbā un juridiskās ētikas jautājumiem, viņa personiskajām īpašībām un pieredzei būs jāatbilst amata nozīmīgumam, paredzēts likumā.

Tiesnešu ētikas komisijas locekļa pilnvaru termiņš būs četri gadi. Tiesnešu ētikas komisijas locekli varēs ievēlēt atkārtoti, bet ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas.

Tiesnešu ētikas komisijas locekļa statuss nebūs savienojams ar Tiesnešu disciplinārkolēģijas locekļa pienākumu pildīšanu. Tiesnešu ētikas komisija varēs pieaicināt piedalīties tās sēdē ar padomdevēja tiesībām Satversmes tiesas tiesnešus, tiesu varai piederīgo profesiju pārstāvjus, ētikas speciālistus vai atzītus tieslietu ekspertus.

Tiesnešu ētikas komisijas darbu nodrošinās Tiesu administrācija. Tiesnešu ētikas komisija reizi gadā sniegs pārskatu par savu darbu Tiesnešu konferencei.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas