Līgo nakts aizvadīta samērā mierīgi bez īpašiem starpgadījumiem

Līgo nakts Latvijā aizvadīta samērā mierīgi, jo autovadītāji nav sēdušies dzērumā pie stūres, tādējādi izraisot ceļu satiksmes negadījumus ar upuriem, bet glābējiem nav bijis jālikvidē ugunsnelaimes, kuras būtu izraisījuši neuzmanīgi līgotāji.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Lita Juberte informē, ka kopumā Līgo naktī pārbaudīti 11 924 autovadītāji un dzērumā pie stūres bija sēdušies 20 šoferi.

Tomēr pagājušajā diennaktī reģistrēti 32 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši deviņi cilvēki.

Juberte sacīja, ka Līgo naktī pārbaudīto autovadītāju skaits bija milzīgs, taču kopumā pie spēkrata stūres dzērumā bija sēdušies 129 cilvēki, no tiem 20 automašīnu vadītāji, bet 109 velosipēdu un motorolleru vadītāji. Tāpat policijas darbinieki noformējuši 151 protokolu par ātruma pārsniegšanu.

Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) darbiniekiem aizvadītā nakts bijusi nedaudz iespringta, jo Daugavpils novadā Višķu pagastā ugunsgrēkā bojā gājusi kāda sieviete, lai gan liela daļa no izsaukumiem bija saistīti ar pārdrošu peldētāju glābšanu.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsējiem nācies reaģēt uz 109 notikumiem, no kuriem 57 bijuši ugunsgrēki.

Piemēram, Gulbenes novadā Galgauskas pagastā no Tirzas upes izvilkts noslīcis makšķernieks - 47 gadus vecs vīrietis, bet Jelgavā no Gulbju dīķa izvilkta noslīkusi 40 gadus veca sieviete.

Tikmēr Rīgā kāds 30 gadus vecs vīrietis centies pārpeldēt Daugavu, bet viņa spēki bijuši tam nepietiekami un bija nepieciešama glābēju palīdzība. Vīrieti pirms VUGD ierašanās izglāba Rīgas pašvaldības ūdens policijas darbinieki.

Līgo naktī Jelgavas novada Svētes pagasta Svētes upē noslīcis kāds 30 gadus vecs vīrietis, kuru glābējiem neizdevās atrast.

VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Viktorija Šembele norādīja, ka saistībā ar negadījumiem problēma esot ar slīkstošajiem cilvēkiem, kas dzērumā vai neuzmanīgi iet peldēties. Salīdzinot ar 22.jūniju, 23.jūnijā glābšanas un meklēšanas darbi uz ūdens bijuši vairāk. Tāpat Līgo naktī kopumā bijuši vairāk izsaukumi nekā ikdienā, sacīja VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Viktorija Šembele.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas