Līgo naktī Kurzemē sola stipru lietu

Šogad Līgo svētku naktī lielākie nokrišņi un vējš gaidāmi Kurzemes piekrastē, bet pārējā Latvijā tiek solīts īslaicīgs lietus, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Tuvākajā nedēļā virs Skandināvijas un Lielbritānijas saglabāsies zema spiediena apgabals ar dažiem aktīviem centriem un Latvija atradīsies tā ietekmes zonā. Atlantijas ciklonu tuvumā pūtīs lēns līdz mērens rietumu puses vējš, kas atnesīs mēreni siltu un mitru Atlantijas gaisu.

Vienīgi trešdien piekrastes rajonos vēja brāzmās sasniegs 15 līdz 17 metrus sekundē. Gaisa temperatūra naktī pieturēsies galvenokārt plus 10, plus 15 grādu robežās, bet dienā paaugstināsies līdz plus 17, plus 22 grādiem. Atsevišķās dienās tā svārstīsies par vienu līdz diviem grādiem uz vienu vai otru pusi. Bieži līs. Tikai otrdien, pastiprinoties nelielam augsta spiediena atzaram, ievērojami nokrišņi nav gaidāmi.

Svētku dienā arī vietām gaidāms lietus, bet stiprākā nokrišņu zona aizies aiz Latvijas robežām.

23.jūnija naktī Latvijas teritorijas lielākajā daļā līs, bet Kurzemē gaidāms stiprs lietus, savukārt dienā lietus pa laikam būs Latvijas austrumu daļā. Pūtīs dienvidrietumu, rietumu vējš ar ātrumu trīs līdz astoņi metri sekundē, bet jūras piekrastē brāzmās vējš sasniegs 13 metrus sekundē.

Minimālā gaisa temperatūra naktī būs plus 12, plus 17 grādi, bet maksimālā dienā - no plus 19 līdz plus 24 grādiem. Jūras piekrastē gaisa temperatūra dienā iesils no plus 17 līdz plus 19 grādiem.

Savukārt Jāņu dienā, 24.jūnijā, laiks būs mākoņains un brīžiem skaidrosies. Vietām gaidāms īslaicīgs lietus - naktī neliels, bet dienā mērens. Pūtīs dienvidrietumu, rietumu vējš no viena līdz sešiem metriem sekundē. Minimālā gaisa temperatūra naktī būs plus 11 līdz plus 16 grādiem, maksimālā dienā - plus 17, plus 22 grādi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas