Lietus Lielās talkas aktivitātes būtiski piebremzējis, bet nav apturējis

Lai arī laika apstākļi sestdien nelutina, iedzīvotāji no lietus netika nobijušies - Lielā talka sākās visā Latvijā un tajā aktīvi piedalās gan Rīgas, gan reģionu iedzīvotāji, aģentūru LETA informēja Lielās Talkas mediju koordinatore Anna Blaua. Talcinieku aktivitāte gan bijusi ievērojami zemāka nekā iepriekšējos gadus.

Pirmās ziņas par aktīvu talkošanu ienācās no Valmieras, Cēsīm, Liepājas, Jelgavas, Aizkraukles un Siguldas. Pienāca arī ziņas no vietām reģionos, kur no rīta nelija, piemēram, Ainažiem, Dignājiem u.c. Rīgā kā vieni no pirmajiem ap plkst.8 no rīta jau tradicionāli pie Ķīšezera sāka talkot Rīgas Teikas vidusskolas skolēni, kuri kopā ar uzņēmumu "L&T" savāktos atkritumus arī uzreiz šķiroja. Tāpat no lietus nebija nobijies Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), kurš sestdienas rītu sāka ar talkošanu pie Strazdumuižas, norāda Braua.

Lielās talkas koordinatori saskaitījuši, ka līdz pusdienas laikam talka bija pulcējusi apmēram 70 000 iedzīvotāju. Informācija apkopota ņemot vērā, ka atsevišķās vietās talkots gan 20.aprīli, kas bija sākotnēji noteiktais Lielās talkas datums, gan vakar un šodien.

Pagājušajā gadā tika lēsts, ka Lielajā talkā Latvijas sakopšanā piedalījušies ap 210 000 iedzīvotāju, 2011.gadā - ap 190 000 talcinieku, bet vēl gadu iepriekš - aptuveni 150 000 līdz 160 000 dalībnieku.

"Ja šodien nav iespējams veikt iecerētos darbus, talku iespējams pārcelt. Ja šodien nav tas pateicīgākais laiks, piemēram, lapu grābšanai un sētas krāsošanai, ir iespējams veikt citus darbus, kaut vai stādīt puķes pagalmos un uz balkoniem. Mēs aicinām neieciklēties uz šo vienu datumu, talkot var arī citās dienās," sacīja Lielās talkas darba grupas vadītāja Vita Jaunzeme.

"Šogad Lielā talka pielāgojas dabai kā nekad, tāpēc nebaidīšos teikt, ka šogad kā vēl nekad Lielā talka noris nedēļu. Vispirms ieilgušās ziemas dēļ pārcēlām sākotnēji noteikti Lielās talkas datumu no 20. uz 27.aprīli, savukārt šodien nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ atsevišķās Latvijas vietās talka pārcelta uz nākamajām siltākajām un saulainākajām dienām. Tāpēc talkoja gan pāgājušajā sestdienā, gan šodien, gan talkos rīt un 1.maijā un, iespējams, vēl pēc nedēļas. Nav svarīgs datums, svarīgi ir sakopt vidi un izdarīt labu darbu," situāciju vērtēja Jaunzeme.

Ja talkas tiek pārceltas, tas obligāti jāsaskaņo ar koordinatoriem, lai atbilstoši pēc tam varētu organizēt savākto atkritumu izvešanu. Šogad Lielajai talkai tika pieteikts rekordliels talkošanas vietu skaits un novērojams, ka ar katru gadu pieaug labiekārtošanas talku vietu skaits.

Talkas organizatori īpaši izcēla, ka aktīva talkošana noris Ogrē, kur piedalās ap 1200 dalībnieku, turklāt jau savāktas 150 tonnas atkritumu. Lielākā daļa atkritumu - 120 tonnas savāktas no plūdu zonas, kur pēc pavasara paliem ūdens atgriezies Ogres upes gultnē un jau vakar tika novākti arī bīstamie ledus blāķi. Arī Ogres novadā atsevišķās vietās talka pārcelta uz 1.maiju.

Kā ik katru gadu, arī šogad lielākoties savākti tradicionālie atkritumi - PET un stikla pudeles, papīra un plastmasas iepakojumi, kā arī zaļie atkritumi - vecās lapas un zari. Lielās talkas laikā atrasti gan sprādzienbīstami priekšmeti, gan ugunsdzēšamais aparāts un padomju laika telefons un gan jau tradicionāli nolietotā sadzīves tehnika.

Šogad Lielā talka bija pieteikta 1558 reģistrētās talkošanas vietās, no kurām 207 vietas reģistrētas Rīgā. Šogad reģistrēts rekordliels talku skaits, sasniedzot Lielās talkas sešu gadu vēsturē jaunu rekordu. Līdz šim lielākais talku skaits bija reģistrēts pagājušajā gadā, kad talkai tika pieteiktas 1490 talkas norises vietas.

Lielās talkas atkritumu maisi šogad ir sarkanā krāsā. Par Lielās talkas atkritumu maisu savākšanu un izvešanu ir atbildīga attiecīgā pašvaldība. Talkas laikā piepildītie maisi jāatstāj tikai reģistrētajā talkas vietā un par to atrašanās vietu jāinformē talkas atbildīgā persona.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas