Liepājniekiem trešā vieta konkursā "Ko Tu zini par Latviju?"

Liepājas 15. vidusskolas 11.m klases komanda ir ieguvusi trešo vietu 220 komandu konkurencē erudīcijas konkursā "Ko Tu zini par Latviju?", portāls uzzināja Liepājas Izglītības pārvaldē.

Vecrīgas ielās un Latvijas Kara muzejā piektdien, 8. aprīlī norisinājās biedrības "Creativus" rīkotā erudīcijas konkursa "Ko tu zini par Latviju?" fināls, kurā par galveno balvu cīnījās desmit skolēnu komandas no visas Latvijas.

Konkursam pieteicās 220 komandas no Latvijas, otrajā kārtā tika 25, bet pusfinālā - 10 komandas, tai skaitā divas no Kurzemes - "Čīteri" no Liepājas 15.vidusskolas un "Ģimnāzijas 12.a rota" no Grobiņas ģimnāzijas (Kurzemi kopumā pārstāvējušas 52 komandas).

Liepājas 15. vidusskolas komanda pirmajā kārtā, kur komandām nācās atbildēt uz 40 testa jautājumiem par tādām tēmām kā daba, kultūra, ekonomika, politika, sports un vēsture, ieguva visvairāk punktu no visām Kurzemes komandām – 76 no 80.

Otrajā kārtā neatkarīga žūrija izvērtēja komandu iesūtītos stop-motion video, kuru tēma bija "Lietas, ar ko lepojamies Latvijā".

Noslēguma kārta, tika sadalīta divās daļās - pusfinālā un finālā, kur visām 10 komandām bija jāpierāda sava erudīcija un radošums. Pusfināls bija nedaudz aktīvāks nekā iepriekšējās divas kārtas. Tā laikā bija gan jāpaskrien pa Vecrīgas ielām, gan jāpierāda sava erudīcija, atbildot uz dažādiem jautājumiem.

Savukārt finālā dalībniekus sagaidīja erudītāka gaisotne, kur piecas labākās komandas sacentās erudīcijas un zināšanu spēlē Ivo Krumholca vadībā.

Par uzvarētājiem kļuva komanda "Nacionālie varoņi" no Dobeles Valsts ģimnāzijas, otro vietu ieguva komanda "317.kabinets" no Rīgas 62.vidusskolas, bet trešo vietu izcīnija "Čīteri" no Liepājas 15.vidusskolas. "Ģimnāzijas 12.a rota" no Grobiņas ģimnāzijas ierindojās 5. vietā.

Liepājas 15.vidusskolas komanda ieguva arī veikalu tīkla "Maxima" simpātiju balvu, kuru viņiem pasniedza uzņēmuma pārstāvis Centis Ūbele.

Jāpiemin, ka Liepājas 15.vidusskolas 11.m klases komanda (toreiz - 10.m klase) piedalījās šajā konkursā arī iepriekšējā mācību gadā un ieguva ceturto vietu.

Kaut arī liepājnieki bija noguruši gan no skrējiena pa Vecrīgu, gan sarežģītajiem jautājumiem, ko bija sagatavojuši profesionāļi, piemēram, jautājumus par ekonomiku sagatavoja Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija, skolēni atzina, ka konkurss viņiem bija ne tikai izaicinājums, bet arī iespēja iegūt jaunas zināšanas. Komandas dalībnieki apstiprināja, ka noteikti piedalīsies konkursā arī nākošajā gadā. Liepājas 15.vidusskolas komanda bija vienīgā, kas finālā iekļuva otro gadu pēc kārtas.

Šis konkurss noritēja sadarbojoties ar Igaunijas Skolēnu Padomes apvienību un Lietuvas Skolēnu Padomes apvienību. Projekts tika realizēts Baltijas mērogā ar konkursu "Ko tu zini par Igauniju?" - Igaunijā un konkursu "Ko tu zini par Lietuvu?" - Lietuvā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas