Liepājas Simfoniskais orķestris piedalās prestižā starptautiskā mūzikas festivālā Baku

Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) šodien (piektdien, 18. septembrī) dodas ceļā uz Azerbaidžanu, lai piedalītos U.Hadžibekova VII Starptautiskajā mūzikas festivālā Baku kā viens no galvenajiem festivāla viesiem.

“Šis brauciens notiek pateicoties veiksmīgai un radošai 5 gadu draudzībai ar diriģentu Jalčinu Adigezalovu. Orķestris festivālā atskaņos Rietumeiropas un viena no spilgtākajiem Azerbaidžānas komponistiem - Kara Karajeva – mūziku. Mums ir izrādīts liels gods, tāpēc mūsu misija ir sniegt pēc iespējas labāku un augstvērtīgāku muzikālo baudījumu. Šis brauciens mums ir ļoti nozīmīgs, jo orķestris pēc ilga laika atkal uzstājas Vidusāzijā. Tā ir lieliska iespēja popularizēt ne vien Latvijas un Liepājas vārdu, bet orķestri un tā muzikālo sniegumu, lai apgūtu jaunus mūzikas tirgus,” apgalvo valdes loceklis Uldis Lipskis.

LSO festivāla ietvaros Baku Valsts filharmonijā uzstāsies 19. un 20. septembrī. 19. septembra koncertā izskanēs K. Debisī - A. Gambarli Prelīdes Nr. 4 pasaules pirmatskaņojums. Koncertus filmēs Azerbaidžānas televīzija.

Festivālu atbalsta Azerbaidžanas valdība un Kultūras un Tūrisma ministrija.

Daina Vanaga
Liepājas Simfoniskā orķestra
Mārketinga un komunikācijas daļas vadītāja

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas