Liepājā vēlētāju sarakstos meklē Lembergu; citviet laiza aploksnes 1

Liepājā dažādos iecirkņos sestdien vairāki vēlētāji sarakstos meklējuši Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidātu Ventspils mēru Aivaru Lembergu, aģentūra BNS uzzināja vēlēšanu iecirkņos.

Lembergu, kurš vēlēšanās nestartē, ZZS sarakstā meklējuši vēlētāji Liepājas 8.vidusskolā, kā arī 6.vidusskolā.

Savukārt kāda sieviete vienā no iecirkņiem Liepājas Latviešu biedrības namā mēģinājusi vēlēšanās piedalīties divas reizes, taču vēlēšanu iecirkņa darbinieki viņas pasē pamanījuši 11.Saeimas vēlēšanu zīmogu.

Kurioza situācija Liepājas Latviešu biedrības namā arī atgadījusies kādam vīrietim, kurš jau gatavojies aploksni ar vēlēšanu zīmi mest urnā, taču pēdējā mirklī apmulsis un pārjautājis, vai uz aploksnes nav jānorāda viņa dzīvesvietas adrese.

Cēsīs daži vēlētāji joprojām mēģina nolaizīt aploksnes. Kādā iecirknī aģentūra BNS novēroja, ka cilvēki nesaprot, ka jānoplēš vien papīra strēmele, tā vietā mēģinot aploksni aizlīmēt, to nolaizot. Līdz ar to tiek nolaizīta līme, un aploksnes pēc tam ir grūti aiztaisīt.

Arī vairākos Rīgas iecirkņos daudzi pilsoņi aploksnes vēlas aiztaisīt, tās nolaizot, taču vēlāk attopas, ka tā aploksni aizlīmēt nevar.

Vēlēšanu iecirkņos notikuši arī dažādi citi kuriozi un neparasti atgadījumi.

Natālijas Draudziņas ģimnāzijā kāds Latvijas pilsonis vēlējies noskaidrot, vai viņš var nobalsot, ja nav pieskaitīts tautas skaitīšanā. Vēlēšanu iecirkņa darbinieki viņam visu izskaidrojuši, un viņš veiksmīgi nobalsojis.

Savukārt Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā 40 gadu vecs kungs negribēja balsot, jo vēlēšanu iecirknī nav novērotāju. Pēc aprunāšanās ar iecirkņa vadītāju vīrietis tomēr nobalsoja.

Daudzi vēlētāji ir pārsteigti, ka pie ieejas pārbauda pases.

Turpretī kādā Jūrmalas iecirknī vēlētājs pie durvīm attapies, ka pagājis garām urnai un nav iemetis aploksni. Viņš steidzies atpakaļ.

Vairākos iecirkņos Rīgā aģentūrai BNS atzina, ka vēlētāji ir neizlēmīgi un diezgan ilgu laiku pavada kabīnē, apdomājot savu izvēli.

Piemēram, Rīgas Latviešu biedrības namā kāds cilvēks kabīnē bija sēdējis pat 20 minūšu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

uldins

es ar meklēju, tā joprojām netieku gudrs, kur šamējais bija pazudis. sviests.

pirms 9 gadiem, 2011.09.17 15:07

Latvijas ziņas