Liepājā notiks Valsts robežsardzes mācības "Ronis"

Valsts robežsardze (VRS) šodien pie Liepājas ostas organizē ikgadējās starptautiskās operatīvi taktiskās mācības "Ronis", lai stiprinātu robežsardzes un kaimiņvalstu sadarbību jūras robežuzraudzības jomā.

Mācību galvenie uzdevumi ir kuģošanas līdzekļu apkalpju teorētisko un praktisko zināšanu pārbaude. Tiks veikti uzdevumi dažādās grūtības pakāpēs - jūras robežuzraudzību veicošo struktūrvienību gatavības pārbaude, mācībās iesaistīto Baltijas jūras reģiona valstu informēšana un iesaistīšana ārkārtas situāciju novēršanā, kā arī sadarbības pilnveidošana, kuģošanas līdzekļa atklāšana, cilvēku meklēšanas un glābšanas pasākumu izpilde, kā arī paslēptu nelegālo imigrantu meklēšana.

Mācībās iesaistīs VRS Ventspils pārvaldes, Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku flotiles, Igaunijas un Lietuvas sadarbības institūciju kuģošanas līdzekļus un VRS Aviācijas pārvaldes helikopteru.

Operatīvi taktiskās mācības tiks maksimāli pietuvinātas reāliem apstākļiem, balstoties uz robežsardzes iegūto pieredzi starptautiskajās misijās nelegālas imigrācijas apkarošanā uz Eiropas Savienības ārējās jūras robežas Vidusjūras reģionā. Nelegālo imigrantu imitatoriem tiks speciāli sagatavots atbilstošs ārējais izskats un viltoti dokumenti.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas