Liepājā izsniegtas vairāk nekā 200 jaunā parauga vadītāja apliecības

Latvijā kopš gada sākuma Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) izsniegusi teju 4500 jaunā parauga vadītāja apliecības. Savukārt CSDD Liepājas nodaļā kopš 2. janvāra līdz 18. janvāra plkst.14 ir izsniegtas 244 jaunā parauga vadītāja apliecības un 88 jaunā parauga braukšanas mācību atļaujas jeb "baltās tiesības", informē CSDD Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste.

CSDD nodrošinājusi, ka Latvijas autovadītājiem jaunā parauga transportlīdzekļu vadītāja apliecības tiek izsniegtas jau no šī gada 2. janvāra, lai gan visās Eiropas valstīs jaunā parauga vadītāja apliecības obligāti jāievieš no 2013.gada 19.janvāra.

Vienlaikus CSDD uzsver, ka transportlīdzekļu vadītājiem jaunā kārtība nerada papildus sarežģījumus vai izdevumus, jo esošās apliecības ir derīgas līdz uz tām norādītā termiņa beigām. Tāpat kopš 2.janvāra tiek izsniegtas arī jaunā parauga braukšanas mācību atļaujas jeb "baltās tiesības".

Pāreja uz jaunā parauga vadītāja apliecībām Latvijā notiek pakāpeniski, līdz ar to esošās vadītāja apliecības ir derīgas līdz uz tām norādītajam termiņam. Protams, iepriekšējā parauga vadītāja apliecību pret jauno priekšlaicīgi var apmainīt jebkurš auto vadītājs, kurš to vēlas. Ņemot vērā, ka Latvijā pamatā vadītāja apliecības tiek izsniegtas uz pieciem vai desmit gadiem, tad pakāpeniska pāreja uz jaunā parauga vadītāja apliecībām tiks pabeigta 2022.gada beigās.

Jauno apliecību izgatavošanā izmantotas jaunākās tehnoloģijas un pretviltošanas elementi. Piemēram, mainīgs lāzergravēts attēls, kas ietver apliecības turētāja fotogrāfiju un dzimšanas datumu; burtu „LV” kustīgs attēls; izcelta reljefa drošības elements – ar tausti jūtamas burtu CSDD kontūras. Tādējādi tiek pastiprināta apliecību aizsardzība un drošība, kā arī nodrošināta augstāku kvalitāti. Tāpat kā līdz šim, jaunās apliecības būs vadītājiem jau ierastajā izmērā – kredītkartes formātā, kā arī maksa par vadītāja apliecību saglabājas līdzšinējā.

Iepriekšējā parauga transportlīdzekļu vadītāju apliecības Latvijā izsniedza kopš 2004.gada, kopumā tika izsniegtas apmēram 2 miljoni apliecības.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas