Liepājā gripa atkāpjas lēnām

Liepājā pagājušajā nedēļā reģistrēti 552 gripas gadījumi, kas ir par 200 mazāk nekā pirms nedēļas, kad bija 786 gripas saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, informē Slimību profilakses un kontroles centra sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Vilciņa.

Pagājušajā gripas sezonā šajā laikā - gada 13.nedēļā - saslimstība ar gripu bija zemāka - 131 gripas gadījums uz 100 000 iedzīvotāju. Vilciņa piebilda, ka katrā sezonā atšķiras gripas epidēmijas sākuma un beigu termiņš.

Pašlaik pēdējo piecu nedēļu laikā izmaiņas tiek novērotas gripas vīrusu cirkulācijā - A tipa gripas vīrusu nomaina B tipa gripas vīruss, kas izraisa ne tik plašas gripas epidēmijas kā A tipa gripas vīrusi.

Gripas gadījumā sūdzības var atšķirties atkarībā no slimības smaguma - no vieglām formām, kas norit bez augstas temperatūras un izteiktām galvas sāpēm un citiem simptomiem, līdz smagām gripas izpausmēm, ieskaitot gripas izraisītas komplikācijas, biežāk pneimonijas. Tomēr raksturīgie gripas klīniskie simptomi ir līdzīgi. Arī B tipa gripas vīrusi izraisa pneimonijas un pat nāves gadījumus.

Neskatoties uz smago gripas sezonu, iedzīvotāju atsaucība un vēlme vakcinēties pret gripu ir zema, tā ir zemāka nekā citās Eiropas valstīs, bet līdzīga mūsu kaimiņvalstīm - Lietuvai un Igaunijai. Latvijā vidēji vakcinēts mazāk nekā 1% no visas populācijas, sacīja Vilciņa.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas