Lielās talkas reģistrēto vietu skaits pirmo reizi pārsniedz piesārņoto vietu skaitu

Pirmo reizi Lielās talkas vēsturē reģistrēto talku vietu skaits pārsniedz piesārņoto vietu skaitu, informē talkas mediju koordinatore Anna Blaua.

Reģistrēto talku vietu skaits sasniedzis 593, savukārt kā piesārņotas vietas patlaban reģistrētas 121 vieta.

Reģistrējot talkas vietu, iedzīvotāji brīvprātīgi izvēlas un nolemj sakopt kādu no piesārņotajām teritorijām, taču piesārņotās vietas var atzīmēt ikviens iedzīvotājs, un šīs vietas reģistrācija neuzliek par pienākumu 27.aprīlī, kad visā Latvijā norisinās Lielā talka, vākt atkritumus vai veikt labiekārtošanas darbus. Taču ikvienam citam interesentam ir iespēja norādīto piesārņoto vietu reģistrēt kā savu talkas vietu, stāstīja Blaua.

"Situācija, kad talkas vietu skaits pārsniedz piesārņoto vietu skaitu, liecina, ka mēs ejam pareizajā virzienā. Iedzīvotāji ne tikai atzīmē piesārņoto vietu, bet daudz aktīvāk līdzdarbojas un organizē reālas talkas. Nenoliedzami ar katru gadu kļūst mazāk arī atkritumu. Piecu gadu laikā Lielās takas laikā kopumā ir savāktas 9362 tonnas un 600 000 atkritumu maisu," sacīja Lielās talkas darba grupas vadītāja Vita Jaunzeme.

Jaunzeme minēja, ka no atkritumu vākšanas pamazām Lielās talkas laikā tiek iets vides labiekārtošanas virzienā, un tam lielisks apliecinājums ir arī talkas vietu skaits salīdzinājumā ar piesārņotajām vietām.

Tāpat kā piesārņotās vietas, tāpat arī reģistrētās talkas vietas visaktīvāk tiek pieteiktas Rīgā un Rīgas apkārtnē, kam seko Vidzeme.

Lielā talka šogad notiks 27.aprīlī.

Talkas vadmotīvs šogad ir "Tīra Latvija sākas Tavā galvā!", un tā mērķis ir aicināt cilvēkus ne tikai sakopt apkārtni, bet arī savā ikdienas dzīvē piemērot principus, kas atbilst Lielās talkas galvenajam mērķim - lai Latvija 2018.gadā ir tīrākā valsts pasaulē.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas