Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielākie nodokļu maksātāji pērn - "Statoil", "Mažeiķu nafta tirdzniecības nams" un "Latvijas balzams"

Valsts ieņēmumu dienests (VID) par 2007.gada lielākajām nodokļu maksātājām atzinis SIA "Latvija Statoil", SIA "Mažeiķu nafta tirdzniecības nams" un AS "Latvijas balzams".

Šīs pašas kompānijas bija lielākās nodokļu maksātājas arī gadu iepriekš.

Ceturtā lielākā nodokļu maksātāja pērn bijusi VAS "Latvijas dzelzceļš", piektajā vietā ierindojusies SIA "Lukoil Baltija R", sestajā - SIA "Neste Latvija", septītajā - AS "Latvijas gāze", astotajā - SIA "Latvijas Mobilais telefons", devītajā - SIA "Philip Morris Latvia", bet pirmo desmitnieku noslēdz AS "Latvenergo".

Desmit lielākie nodokļu maksātāji 2007.gadā kopā nodokļos samaksājuši 533,3 miljonus latu.

No pirmā desmitnieka ir izkritusi SIA "Lattelecom", kuras vietā starp desmit lielākajiem nodokļu maksātājiem ir nākusi "Neste Latvija".

Progresīvākās Elektroniskās deklarēšanas sistēmas lietotājas 2007.gadā bijušas AS "Ventbunkers", AS "Jauda" un AS "L-ekspresis".

Savukārt progresīvākie ražošanas uzņēmumi 2007.gadā, pēc aprēķināto nodokļu apjoma procentuālā pieauguma pret iepriekšējo gadu, pērn bijuši AS "Rīgas dzirnavnieks", SIA "Rettenmeier Baltic Timber" un SIA "Rīgas finieru rūpnīca".

Lielākie nodokļu maksātāji tika paziņoti VID ģenerāldirektora Dzintara Jakāna rīkotajā pieņemšanā par godu pērnā gada lielākajiem nodokļu maksātājiem. Šādu tradīciju VID aizsāka pirms vienpadsmit gadiem.

Svinīgajā pasākumā piedalījās arī finanšu ministrs Atis Slakteris (TP), kurš uzsvēra, ka valstij ir svarīgi, lai tās budžeta ieņēmumi un izdevumi būtu sabalansēti, un nodokļu maksāšana ir viens no valsts labklājības pamatnosacījumiem.

"Vēlos uzsvērt, ka aiz katra nodokļos nomaksātā lata ir gan uzņēmuma, tā īpašnieku un darbinieku labklājība, gan arī visas sabiedrības turīgums, kas izpaužas kvalitatīvā izglītībā, pakalpojumos, labos ceļos un infrastruktūrā, visbeidzot arī sociālajos pabalstos un pensiju sistēmā. Paldies lielajiem nodokļu maksātājiem par ieguldījumu," uzsvēra ministrs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas