Lielākais skaits elektroapgādes bojājumu novērsti

AS "Sadales tīkls" elektromontieri un dispečeri, strādājot pastiprinātā režīmā, ir novērsuši lielāko skaitu vētras radīto elektroapgādes bojājumu. Šorīt plkst.8.30 bez elektrības bija vairs tikai 2800 mājsaimniecības visā teritorijā, pārsvarā centrālajā un Vidzemes reģionā. Atgādinām, ka vakar ap šo pašu laiku valstī bija apmēram 25 000 avārijas atslēgumu, kuru novēršanai tika mobilizēti visi AS "Sadales tīkls" un apakšuzņēmēju rīcībā esošie resursi – elektromontieri, speciālā tehnika, papildu nodrošinājums.

Diennakts gaišajā laikā darbu uzsāks AS "Sadales tīkls" un apakšuzņēmēju 800 elektromontieri, lai jau šodien novērstu vētras izraisītos avārijas atslēgumus lielākajā daļā no atlikušajiem avārijas atslēgumiem. Novēršot vētras sekas, primāri tiek veikts elektroapgādes operatīvas atjaunošanas darbs, taču vietām elektromontieri atgriezīsies, lai pagaidu atjaunošanas risinājumus pārveidotu pastāvīga darba režīmā. Līdz ar to AS "Sadales tīkls" brīdina, ka vietām līdz pilnīgai vētras seku novēršanai vēl ir iespējami īslaicīgi elektroapgādes traucējumi.

Lai pēc iespējas ātrāk un kvalitatīvāk veiktu darbus tajās bojājumu vietās, kurās ir specifiski apgrūtināti piekļuves un darbu veikšanas apstākļi, tiek izmantota AS "Sadales tīkls" rīcībā esošā speciālā tehnika.

Veicot elektroapgādes atjaunošanas darbus, prioritāri tie notika elektrolīnijās, kurām pieslēgtas sabiedriska un sociāla rakstura iestādes - skolas, bērnudārzi, slimnīcas, u.c. Vētras laikā AS "Sadales tīkls" speciālisti  sazinājās un sadarbojās ar vietējām pašvaldībām.

Šobrīd situācija elektroapgāde visā valstī ir stabila.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas