Lielajā talkā šogad savākts mazāk atkritumu – 2744 tonnas

Lielajā talkā šogad savākts mazāk atkritumu nekā pērn – 2744 tonnas, informē talkas organizatori.

Lielās talkas organizatori ir apkopojuši datus no visiem Latvijas poligoniem par sakopšanas akcijas laikā savākto atkritumu daudzumu – šogad daba ir attīrīta no aptuveni 2744 tonnām dažādu atkritumu. Tas ir par 756 tonnām mazāk nekā 2010.gadā, kad talkā savāca aptuveni 3500 tonnu atkritumu.

Liela daļa talkas rīkotāju šogad atzina, ka dabā izmesto atkritumu daudzums ar katru gadu samazinās.

Lielās talkas organizatori aicina sabiedrību domāt par apkārtējās vides un arī savu veselību visu gadu un nevajadzīgās lietas izmest tām paredzētajos konteineros, nevis dabā. Akcijas rīkotāji arī atgādināja, ka atbilstoši jaunajam Atkritumu apsaimniekošanas likumam atkritumu radītājs ir ikviena fiziska vai juridiska persona un ikvienai mājsaimniecībai un nama apsaimniekotājam obligāti ir jābūt noslēgtam līgumam par sadzīves atkritumu savākšanu un izvešanu ar atkritumu apsaimniekotāju, kuru izvēlējusies attiecīgā pašvaldība. Turklāt Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz, ka atkritumu izmešana tam neparedzētās vietās ir noziegums un par to pienākas no 50 līdz 500 latu liels naudas sods.

Šogad grandiozajā vides sakopšanas pasākumā, kas norisinājās 30. aprīlī, piedalījās 190 000 entuziastu un oficiāli tika pieteiktas 1337 sakopšanas vietas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas