Lielajā talkā cer pulcēt desmito daļu valsts iedzīvotāju

Latvijas iedzīvotāji jau astoto reizi šodien, 25. aprīlī, ir aicināti piedalīties Lielajā talkā, kurā organizatori cer pulcēt desmito daļu valsts iedzīvotāju.

Kustības "Lielā talka" vadītāja Vita Jaunzeme cer, ka šogad tiks sasniegts rekordaugsts talkas dalībnieku skaits - 200 000, bet pēc tam cilvēki vairs nebūs jāmudina uz apkārtējās vides sakopšanu un viņi darīs to paši.

V. Jaunzeme norāda, ka ir svarīgi panākt, lai talkā iesaistās 10 procenti no Latvijas iedzīvotāju kopskaita, jo tas esot cilvēku skaits, kas "pavilks" sev līdzi arī citus iedzīvotājus un kustība vērsīsies arvien plašāka. Cilvēki tad pamanīs, ka Latvija kļūst arvien zaļāka un tīrāka, un arī paši vēlēsies dot savu ieguldījumu, kā arī viņiem pāries vēlme piemēslot apkārtni, cer V. Jaunzeme, savukārt, ja nebūs, kas piegružo apkārtni, tad arī nebūs jāorganizē talkas.

"Talka ir tikai instruments, lai sasniegtu mērķi," teica V.Jaunzeme. Viņa atzina, ka pēdējos gadus salīdzinājumā ar talkas pirmsākumiem vairs nav vērojams liels dalībnieku skaita pieaugums. Iespējams, ka cilvēki ir nedaudz zaudējuši entuziasmu, pieļāva talkas organizētāja, tomēr joprojām saglabā cerību, ka šogad tiks sasniegts 200 000 dalībnieku skaits.

Citādi ir ar talkai pieteikto vietu skaitu - tas ar katru gadu pieaug. Ja pagājušajā gadā oficiāli bija pieteiktas 1453 talkas vietas, šogad pieteiktas vairāk nekā 1500. Tikmēr piesārņoto vietu skaits gadu no gada turpina samazināties, lai gan joprojām to ir daudz. V.Jaunzeme atklāja, ka ir nepieciešams talku organizēt vienā vietā trīs gadus pēc kārtas un tikai tad šī vieta ir sakopta un tajā vairs netiek mēslots.

Iedzīvotāji, kuri vēlas organizēti piedalīties Lielajā talkā, aicināti sazināties ar savas pašvaldības koordinatoru, kura vārdu un tālruņa numuru var atrast mājaslapā www.talkas.lv.

Pie koordinatoriem varēs saņemt maisus, kas šogad ir zilā krāsā.

Lielās talkas dalībnieki ir aicināti sūtīt informāciju par neparastiem notikumiem un atradumiem talkas laikā. Stāstus un attēlus sūtīt uz e-pasta adresi: talkas@talkas.lv.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas