Līdzekļu vākšana bojā gājušo karavīru piemineklim rit gausi

Nepilni septiņi tūkstoši latu ir kontā, ko atvēra Ādažu karavīru klubs, lai savāktu līdzekļus piemineklim, ko Ādažos būvētu starptautiskajās misijās bojā gājušo karavīru piemiņai.

"Īsti neiet tā, kā gribētos," apliecina Ādažu karavīru kluba valdes priekšsēdētājs, 2. kājnieku bataljona virsseržants Andris Grikevics.

Piemineklim nepieciešami ap 20 tūkstošu latu, skaidrs, ka neizdosies sākotnējā iecere to atklāt jau šī gada Lāčplēša dienā.

Piemineklis atradīsies Ādažu garnizona centrālajā daļā ierindas laukumā, jo tieši no šejienes tiek pavadīti un sagaidīti karavīri starptautiskajās operācijās. Garnizonā notika pieminekļa skiču konkurss, kurā, aptaujājot karavīrus vienībās, uzvarēja tieši kādas karavīru grupas, nevis mākslinieka projekts.

A. Grikevics teic, ka tā ir sabiedriska iniciatīva, līdzekļus vāc karavīri, viņu tuvinieki. "Pirmais, kurš krita, bija zemessargs, pārējie no 1. kājnieku bataljona, kam arī vajadzētu rādīt priekšzīmi. Taču atzinīgi, ka arī citas vienības izrāda solidaritāti, nevis šķībi skatās" teic A. Grikevics.

Šodien līdzekļus fondam - donoram domāto kompensāciju - ziedoja Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras jūrnieki.

Tikmēr igauņi sākuši vākt līdzekļus piemineklim, ko saviem kritušajiem plāno būvēt Afganistānā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas