Līdz šim pieteiktas 303 talkošanas vietas

Līdz šim Latvijā ir pieteiktas 303 talkošanas vietas, kuras plānots sakopt Lielajā talkā 30. aprīlī.
 

Par to paziņoja talkas organizētāji, kas pirmdien uz sanāksmi Latvijas Universitātes Lielajā aulā bija aicinājuši talkas patronu Valsts prezidentu Valdi Zatleru, talkas koordinatorus un atbalstītājus. Talkošanas vietas vēl var pieteikt līdz 27. aprīlim.

Pasākuma patrons Zatlers klātesošajiem atgādināja, ka Lielā talka notiek jau ceturto gadu, tikpat, cik ilgi viņš ir prezidenta amatā. "Mēs augam kopā," viņš piebilda. Stāstot par to, kādēļ viņš piedalās talkā, Zatlers teica: "Man patīk. Es mīlu šo skaisto zemi un skaisto pilsētu, diemžēl es neesmu nekad talkojis Rīgā. Lielā talka ir tā vieta, kur ir viss - zeme un mūsu sadarbība, tā ir laimes izjūta."

Viņš aicināja talkotājus sadarboties.

"Sadarbosimies, ja mīlam šo zemi, sadarbosimies, ja mīlam vidi, sadarbosimies, ja mīlam viens otru. Mīlēt nekad nav par daudz, un Lielā talka ir pārpilna ar šo mīlestību," sacīja prezidents.

Zatlers pauda pārliecību, ka talkotājiem izdosies panākt, ka Latvija kļūst par tīrāko un zaļāko zemi. "Tīrā zemē var dzīvot tikai laimīgi un labi cilvēki," viņš piebilda. Viņš arī novēlēja, lai talkotāju pulciņš kļūtu vēl lielāks, "kamēr visi 2,3 miljoni [iedzīvotāju] piedalīsies talkā".

Šogad Lielā talka notiks 30. aprīlī. Šī tradīcija iesākās pirms trim gadiem - ar talku 2008. gada 13. septembrī, bet pēc tam Lielās talkas notika 2009. gada 18. aprīlī un 2010. gada 24. aprīlī. Aptuvenie aprēķini liecina, ka šajos trīs vides sakopšanas pasākumos kopumā ir piedalījušies 310 000 entuziastu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas