Līdz pat februāra sākumam laika apstākļi Latvijā būtiski nemainīsies

Laika apstākļi tuvākajās desmit dienās būs diez gan nemainīgi - debesis brīžiem skaidrosies, ļaujot uzspīdēt saule, brīžiem būs nokrišņi, pārsvarā sniegs un slapjš sniegs, bet dažās dienās arī neliels lietus un gaisa temperatūra būs tuvu nullei, liecina prognozes.

Jaunā nedēļa tikpat kā Latvijā iesākusies ar nelielu salu, gaisa temperatūra rīta agrumā bija -1..-7 grādu robežās, vienīgi Ventspilī un Liepājā ap 0..+1 grādu.

Dienā daudzviet parādīsies saule, būtisku nokrišņu nebūs, pūtīs lēns līdz mērens dienvidu vējš un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +2..-3 grādiem.

Visu turpmāko darba nedēļu debesis bieži būs apmākušās, bet dažās dienās arī brīžiem skaidrosies. Turpmāk katru dienu kādā Latvijas daļā gaidāmi nelieli nokrišņi - sniegs un slapjš sniegs, taču kopumā nokrišņu būs maz. Plašāka snigšana iespējama ceturtdien. Gaisa temperatūra naktīs būs pārsvarā 0..-5 grādi, dažviet, debesīm skaidrojoties, līdz -7..-9 grādiem, bet dienās ap +2..-3 grādiem, jūras piekrastē Kurzemē līdz +4 grādiem.

Nedēļas nogalē Latviju no dienvidiem sasniegs aktīvs ciklons, kas līdzi nesīs siltāku gaisu. Pašreizējās prognozes liecina, ka brīvdienās būs vairāk nokrišņu, turklāt ne tikai sniegs, bet arī lietus, pastiprināsies vējš un gaisa temperatūra par 2-4 grādiem paaugstināsies, dienās visā Latvijā iestāsies atkusnis, gaisa temperatūra vietām sasniegs +4..+5 grādus, taču atkusnis nebūs uz ilgu un jau nākamās nedēļas sākumā atkal kļūs vēsāks.

Ilgtermiņa prognozes rāda, ka arī februāra pirmajā nedēļā, visticamāk, valdīs neliels sals un brīžiem snigs. Iespējamība, ka Latviju piemeklē stiprāks aukstuma vilnis, ir maza.

www.lsm.lv

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas