Līdz maija beigām biteniekiem jāiesniedz informācija par bišu saimju skaitu

Līdz 31.maijam medus bišu saimju īpašniekiem vai turētājiem Lauksaimniecības datu centram (LDC) ir jāsniedz informācija par bišu saimju skaitu uz 1.maiju, liecina LDC publiskotā informācija.

Pārskats par bišu saimēm ar atskaites datumu 1.maijs ir jāiesniedz LDC no 1.maija līdz 31.maijam, paziņojot ganāmpulka un novietnes reģistrācijas numuru, pārskata datumu un bišu saimju skaitu. Pārskats iesniedzams LDC tīmekļvietnē "info.ldc.gov.lv", autorizētajā sadaļā, vēsta LETA.

Vienlaikus LDC informē, ka, ja bišu saimes ir izvietotas vairākās novietnēs un pēc pēdējā atskaites datuma mainījies saimju skaits kādā no novietnēm, tad izmaiņu datumā tas ir jāaktualizē visās novietnēs. Savukārt, ja bišu saimes vairs netiek turētas, jāatzīmē "0" attiecīgajā atskaites datumā.

LDC apkopotā informācija liecina, ka patlaban Latvijā reģistrētas 104 279 bišu saimes.

LDC ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts sabiedrība, kas nodibināta 1997.gadā, lai apkopotu, apstrādātu un analizētu zootehnisku, veterināru un lauksaimniecisku informāciju Latvijā un ieviestu vienotu dzīvnieku un ganāmpulku reģistru, ciltsdarba informācijas sistēmu atbilstoši starptautiskām prasībām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas