Līdz februāra beigām var iesūtīt ierosinājumus krējuma izstrādājuma nodēvēšanai, martā par tiem balsos

Valsts valodas aģentūra (VVA) ierosinājumus krējuma izstrādājuma nodēvēšanai gaida līdz februāra beigām, bet martā, kad jaunvārdi tiks apkopoti, par tīkamāko nosaukumu varēs balsot, ceturtdien vēsta laikraksts "Diena".

VVA galvenā lingviste Dita Liepa pastāstījusi, ka spontāna priekšlikumu iesūtīšana sākusies otrdien, pēc medijos izskanējušās informācijas par jauna nosaukuma nepieciešamību. Spriest par potenciālo uzvarētāju esot vēl pāragri, jo iedzīvotāju ierosinājumi tiks gaidīt līdz februāra beigām. Savukārt prognozēt kāda jaunvārda iedzīvošanos sabiedrībā esot teju neiespējami.

Divu dienu laikā, kopš priekšlikumi krējuma izstrādājuma nodēvēšanai sāka iebirt VVA epastā un atskanēt telefona klausulē, saņemti vairāk nekā divdesmit jaunvārdu piedāvājumi, piemēram, "ATkrējums", "skābnis", "puskrējums", "krēmziede" un "tumis".

Martā, noslēdzoties jaunvārdu apkopošanai, VVA mājaslapā sāksies balsošana, kurā ikviens varēs norādīt sev tīkamāko vārdu. Pēc tam rīkos piensaimnieku, pārtikas tehnologu un valodnieku diskusiju, pēc kuras taps zināms jaunais krējuma izstrādājuma apzīmējums.

Līdz februāra beigām ikviens ir aicināts sūtīt savus ieteikumus uz epastiem aģentura@valoda.lv vai konsultacija@valoda.lv.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas