Līdz aprīlim jāizlemj, vai Lužkovam piešķirt uzturēšanās atļauju

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP), vēlākais, aprīlī ir jāpieņem lēmums, vai izsniegt uzturēšanās atļauju bijušajam Maskavas mēram Jurijam Lužkovam.

PMLP preses pārstāvis Andrejs Rjabcevs aģentūrai BNS apstiprināja, ka Lužkovs iesniedzis pieteikumu par uzturēšanās atļaujas piešķiršanu.

Telekompānijas TV3 raidījums "Nekā personīga" svētdien informēja, ka neilgi pirms jaunā gada Lužkovs Latvijas vēstniecībā Krievijā iesniedzis lūgumu piešķirt uzturēšanās atļauju.

Rjabcevs aģentūrai BNS paskaidroja, ka saskaņā ar likumu parasti pieteikums tiek izvērtēts 30 dienu laikā. Pārbaudes laikā tiek pārbaudīta naudas izcelsme, tas, vai pieteikuma iesniedzējs nav saistīts ar terorismu, nerada paaugstinātu nelegālās imigrācijas risku, kā arī cita informācija.

Ja nepieciešamas papildu ziņas, PMLP ir tiesīga pārbaudi pagarināt līdz četriem mēnešiem.

Ja PMLP atsaka izsniegt uzturēšanās atļauju, šo lēmumu var pārsūdzēt PMLP priekšniekam. Ja viņš lēmumu nemaina, ārvalstnieks var vērsties tiesā.

Raidījums "Nekā personīga" svētdien klāstīja, ka savu lūgumu pēc uzturēšanās atļaujas Lužkovs pamato ar to, ka ieguldījis likumā noteikto summu - 200 tūkstošus latu - "Rietumu bankas" subordinētajā pamatkapitālā, kā arī ar to, ka viņam Latvijā piederot nekustamais īpašums.

Pārbaudot Lužkova iesniegumā norādīto dzīvesvietu, varas iestādes gan atklājušas, ka tā atrodas Jūrmalā kādā noliktavas ēkā.

Tomēr raidījums arī norādīja, ka Latvija par potenciālo iemītnieku neesot pārāk priecīga. Lužkovs vairākas reizes bijis Rīgā un izcēlies ar Latvijai nelojāliem uzskatiem - rudenī viņš izteicies, ka krievu valodai Latvijā būtu jābūt otrai valsts valodai.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece ("Vienotība") sacīja, ka patlaban tiek pārbaudīta Lužkova "Rietumu bankā" ieguldītās naudas izcelsme un, lai to noskaidrotu, būšot jāsazinās arī ar Krievijas pusi. Viņa arī domā, ka juridiskie iemesli būs pietiekami, lai atrastu risinājumu un šī uzturēšanās atļauja tiktu atteikta.

1.jūlijā stājās spēkā grozījumi Imigrācijas likumā un jauni valdības noteikumi, līdz ar to ieviestas nozīmīgas izmaiņas ārzemnieku ieceļošanas kārtībā, tostarp vienkāršota darba atļauju izsniegšanas kārtība un ārzemnieku uzaicināšana, ieviesti papildu iemesli uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai.

Ārzemniekam tagad ir pamats lūgt uzturēšanās atļauju Latvijā, ja viņš pēc 1.jūlija ir iegādājies vienu vai vairākus nekustamos īpašumus vismaz 50 000 latu vērtībā, bet Rīgā un republikas nozīmes pilsētās darījuma summai ir jābūt vismaz 100 000 latu lielai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas