Lidmašīna zemē ietriekusies vertikāli; pilots bijis "Amserv Motors" līdzīpašnieks Vectirāns

Sestdienas pēcpusdienā ap plkst.16 netālu no Siguldas, pie autoceļa Turaida-Ragana 1.kilometra, avarējusi lidmašīna, kas pēc avārijas aizdegusies. Katastrofā bojā gājuši divi cilvēki, pavēstīja Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inga Vetere.

Viņa stāstīja, ka tā esot bijusi sporta tipa lidmašīna, kas pacēlusies no Ādažiem. Kad negadījuma vietā ieradušies glābēji, lidmašīnas korpuss jau bija sadedzis. Kopējā degšanas platība bija desmit kvadrātmetri.

Aģentūra BNS ziņo, ka lidmašīna avarējusi, nokrītot ar purnu kukurūzas laukā, tai arī esot nolūzis spārns un tā aizdegusies. Savukārt aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka avarējusī lidmašīna vertikāli ietriekusies zemē. To LETA pastāstīja Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja Aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas nodaļas vadītājs Visvaldis Trūbs.

Tiek pieļauta iespēja, ka veikts kāds pārāk sarežģīts manevrs.

Pie Siguldas avarējusi Ādažu aviokluba lidmašīna, aģentūrai LETA apstiprināja Ādažu lidlauka direktors un vecākais pilots-instruktors Anatolijs Perekriostovs. Viņš norādīja, ka ultra vieglā lidmašīna Savage sestdien pacēlusies gaisā Ādažos un avarējusi pie Turaidas.

Avarējušo Ādažu aviokluba lidmašīnu pilotējis pazīstamais uzņēmējs, autotirgotāja Amserv Motors līdzīpašnieks Gundars Vectirāns, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Informācija internetā liecina, ka Vectirāns ir aviācijas entuziasts un saistīts ar Avio Rīga pilotu skolu.

Amserv Motors tirdzniecības vadītājs Ints Pērkons aģentūrai LETA atturējās no komentāriem par notikušo, norādot, ka viņa rīcībā nav nekādas informācijas.

Amserv Motors pēcpārdošanas daļas un servisa vadītājs Armands Vimba atzina, ka patlaban saņemta neoficiāla informācija par to, ka traģiski bojāgājušais ir Amserv Motors vadītājs Vectirāns. Uzņēmumā pirmdien, 17.oktobrī, plānota vadības sapulce, bet otrdien, 18.oktobrī, notiks akcionāru sapulce, uz kuru ieradīsies igauņu akcionāri.

Vimba apstiprināja, ka Vectirāns nodarbojies ar aviāciju, taču nezināja, vai viņam bija lidmašīna. Tomēr viņš uzsvēra, ka Vectirāns lidojis jau kādu laiku un bijis profesionāls lidotājs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas