LIC šopavasar pārbaudīta jau 21 ērce, neviena no tām nav bijusi inficēta

Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) laboratorijā šopavasar pārbaudīta jau 21 ērce, tomēr neviena no tām nav bijusi inficēta, aģentūrai BNS pastāstīja LIC direktora vietniece laboratorijas jautājumos Jeļena Storoženko.

Līdz 21.aprīlim uz laboratoriju pārbaudei nosūtītas 11 ērces, kas noņemtas pacientiem, un 10 ērces, kuras cilvēki uz Infektoloģijas centru atnesuši paši. Encefalīts nevienai no tām nav apstiprināts.

Tāpat LIC šopavasar vēl nav vērsies neviens pacients ar ērču encefalīta vai Laimas slimības diagnozi. Tomēr kopš gada sākuma LIC ambulatorajā nodaļā sniegta 191 konsultācija pacientiem, kuriem bijušas aizdomas par Laimas slimību.

Pērn līdz aprīļa beigām ērču encefalīts bija apstiprināts vienam pacientam, bet Laimas slimība – 81, liecina LIC apkopotā informācija.

Jau vēstīts, ka 23.martā LIC vērsās šopavasar pirmais pacients, kuram Jelgavas novadā bija piesūkusies ērce.

Ērces visbiežāk nokļūst uz garāmejošu cilvēku apaviem vai apģērba potīšu augstumā un pēc tam lēnām pārvietojas uz augšu. Lai nepieļautu ērces piesūkšanos, pirms došanās mežā apģērbs jāpielāgo tā, lai ērce nevarētu zem tā pakļūt. Bikšu gali jāieliek zeķēs vai zābakos, aprocēm un apkaklei jābūt cieši pieguļošai, blūze jāieliek biksēs. Ieteicams valkāt gaišas drēbes, uz kurām ērces labi saskatāmas, paskaidroja LIC.

Cilvēkiem, kas pēc ērces koduma inficējušies ar ērču encefalīta vīrusu, vienas līdz triju nedēļu laikā var novērot gripai līdzīgus simptomus – paaugstinātu temperatūru, galvassāpes un sāpes ķermenī –, kas saglabājas apmēram vienu nedēļu. Pēc tam seko izveseļošanās vai arī vīruss izplatās smadzenēs un smadzeņu apvalkos. Šādos gadījumos novēro augstu temperatūru, stipras galvassāpes, spranda stīvumu, vemšanu, reiboņus un smagu vispārējo stāvokli. Jau pie pirmajiem slimības simptomiem nekavējoties jāvēršas pie ārsta.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas