Lembergs: "Ventspilī ieviešam savu valūtu - ventus"

Ventspilī tiks ieviesta sava valūta "venti", ar ko būs iespējams reāli norēķināties. Tāpat Ventspilij tikšot atvērtas sūtniecības ārvalstīs un realizēti citi koncepcijas "valsts valstī" pasākumi, šodien iknedēļas preses konferencē Ventspils domē informēja Ventspils mērs Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij).

12.oktobrī plkst.11 Rīgā, viesnīcas "Hotel Bergs" konferenču zālē, notiks preses konference. "Prezentēsim, kā mēs plānojam tālāk attīstīt Ventspili un tai skaitā realizēt tādu konceptu, ko mums bieži pārmet, ka mēs esam kā valsts valstī," informēja Lembergs.

"Eiropa un pasaule ir Grieķijas defolta gaidās, līdz ar to zem liela jautājuma ir, vai eiro kā valūta pastāvēs vai arī Eiropas Savienības dalībvalstis atgriezīsies pie nacionālajām valūtām. Lats ir piesiets eiro. Līdz ar to, kas notiek ar eiro, tas notiek ar latu. Ņemot vērā šo situāciju, mēs Ventspilī ieviešam savu norēķinu valūtu - ventus," informēja Ventspils mērs.

Lembergs atgādināja, ka Ventspilij jau ir sava himna un savs karogs. "Mums Ventspilī ir arī savs laiks - mēs esam par 33 minūtēm 34 sekundēm tuvāk Rietumeiropai nekā pārējā Latvija," norādīja Ventspils mērs. Ventspilī jau daudzu gadu garumā tiek ievērota tradīcija, ka Jaunā gada salūts notiek pēc "vietējā" laika - 33 minūtes un 34 sekundes pēc pusnakts.

"Pienācis tāds brīdis, kad mēs atvērsim daudzās valstīs Ventspils sūtniecības, jo jārealizē aktīva ārējā politika, un es ceru, ka mūs atzīs visas pasaules demokrātiskā cilvēce. Preses konferencē, protams, runāsim arī par mūsu iespējām tikt uzņemtiem Apvienoto nāciju organizācijā un tamlīdzīgas lietas, tāpēc visi laipni lūgti piedalīties," ar smaidu piebilda Lembergs.

"Es, protams, saprotu ka būs daudz pārmetumu, bet mēs neredzam citu variantu. Mēs visi esam ļoti vīlušies vēlēšanu rezultātos un īpaši tajā politiķu liekulībā, neizlēmībā, mantkārībā un amatu kārībā, kas tagad notiek. Nu, nav mums cita varianta. Jautājums ir, protams, par parlamenta vēlēšanām Ventspilī un tamlīdzīgām lietām, bet par to visu vairāk - preses konferencē," piebilda Lembergs. Preses konference notikšot Rīgā tādēļ, lai žurnālistiem būtu ērtāk un nebūtu jābrauc uz Ventspili, turklāt Latvija Ventspilij esot "pirmā draudzīgā valsts".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas