LDDK: prezidenta amata kandidātiem būtu jābūt laicīgi zināmiem

Prezidenta amata kandidātiem būtu jābūt laicīgi zināmiem, pirmdien intervijā LTV raidījumā "Labrīt, Latvija!" atzina Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Elīna Egle.

"No biznesa viedokļa būtu daudz pozitīvāk, ja būtu savlaicīgi zināmi kādi divi trīs kandidāti. Tad var vērtēt, ko katrs ir gatavs darīt un kā redz situāciju.. Tāpat ir iespējams novērtēt viņa potenciālu, talantus,"  teica Egle.

Gan Valda Zatlera, gan  iespējamo Andra Bērziņa kandidatūru, Egle vērtēja pozitīvi. "Viņi ir vērā ņemami kandidāti un Saeimai ir iespējas analizēt,"  teica LDDK vadītāja.

Vērtējot Zatlera veikumu prezidenta amatā, Egle atzina, ka ir būtiski uzlabotas attiecības ar kaimiņvalstīm. "Ļoti pozitīvi ir veidojušās attiecības ar kaimiņvalstīm, un būtiskākais sasniegums ir līgumu parakstīšana ar Krieviju,"  teica Egle, piebilstot, ka arī ar citām valstīm ir izveidojušās uz attīstību orientētas attiecības, piemēram, ASV un Azerbaidžānu.

Tāpat viņa uzteica Zatlera atbalstu uzņēmējiem, kas vēlas investēt ārvalstu tirgos un ieklausīšanos biznesa priekšlikumos par strukturālajām reformām.

Savukārt, vērtējot Bērziņa kandidatūru, Egle atzina, ka viņam ir pieredze gan valsts pārvaldē, gan privātajā biznesā un politikā. "Viņš ir gana spēcīgs kandidāts,"  piebilda Egle.

LDDK  ir lielākā darba devēju intereses pārstāvošā organizācija Latvijā uzņēmējdarbības vides uzlabošanas, izglītības, nodarbinātības, sociālās drošības, veselības aprūpes, darba tiesību un darba aizsardzības jomā.   LDDK biedri nodarbina vairāk nekā 37% no nodarbinātajiem Latvijā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas