Lauksaimniekus aicina norādīt citus banku kontus

Šogad platību maksājumiem Lauku atbalsta dienestā (LAD) pieteikušies 12 046 "Latvijas Krājbankas" klienti, informē LAD direktores vietnieks Ģirts Krūmiņš.

Viņš aicināja lauksaimniekus, kas platību maksājumu saņemšanai norādījuši "Latvijas Krājbankas" kontus, nomainīt tos pret kontiem citās bankās. Krūmiņš arī pastāstīja – lai paātrinātu kontu nomaiņas procesu, visās LAD pārvaldēs būs pagarināts darba laiks.

"Šonedēļ visas pārvaldes strādās līdz pulksten 19, lai varam apkalpot klientus, jo divpadsmit tūkstoši nav mazs skaitlis. Pagaidām rindas, lai nomainītu bankas kontus, neveidojas, taču pieļauju, ka šodien un rīt cilvēki varētu būt visaktīvākie," paskaidroja Krūmiņš.

"Esam pārtraukuši izmaksāt platību maksājumus uz to klientu kontiem, kas ir "Latvijas Krājbankas" klienti, un viņiem nauda netiks pārskaitīta līdz mirklim, kad cilvēki būs norādījuši alternatīvus kontus, uz kuriem pārskaitīt LAD maksājumus," teica Krūmiņš.

Viņš norādīja, ka konta nomainīšanas procedūra neesot ilga. "Ja nav rindas, tad varam to izdarīt pāris minūšu laikā, savukārt, ja ar līdzīgu lūgumu vēršas vairāki cilvēki, lai nomainītu maksājumu saņemšanas kontu, var paiet viena divas dienas," paskaidroja Krūmiņš.

Lai nomainītu bankas kontu, uz kuru saņemt LAD maksājumus, cilvēkiem LAD klientu apkalpošanas daļās jāierodas ar personu apliecinošu dokumentu un izziņu no bankas, ka jaunais maksājumu konts pieder maksājumu saņēmējam.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas