Latviju šķērso līdz šim spēcīgākā lietus zona šogad

Kurzemi naktī sasniegusi plaša nokrišņu zona, kas turpina virzīties pāri Latvijai, daudzviet Kurzemes rietumos nokrišņu daudzums jau pārsniedzis desmit milimetru jeb aptuveni desmit dienu normu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Nokrišņu zona, kas sasniegusi Latviju, vakar nesusi spēcīgus negaisus Vācijā un Nīderlandē. Vietām novērota milzu krusa ar diametru vairāku centimetru lielumā, kā arī virpuļviesuļi.

Trešdienas rītā pērkona negaisi plosās arī Lietuvā un zibeņošana rīta stundās iespējama arī vietām Kurzemē, Zemgalē un Rīgas apkārtnē, tomēr negaisi nebūs stipri, arī krusa un spēcīgs vējš nav gaidāms.

Nokrišņu gan būs daudz. Līdz pēcpusdienai Kurzemi un valsts centrālo daļu būs šķērsojusi pirmā nokrišņu zonas daļa, kas atnesīs 10-30 milimetrus nokrišņu, bet vakarā un nākamās nakts sākumā Sēliju, Vidzemi un vietām arī Latgali skars nākamā nokrišņu zona un šajos apvidos nokrišņu daudzums var pārsniegt 30 milimetru diennaktī.

Diena būs pārsvarā apmākusies, vietām Latgalē uzspīdēs saule, pēcpusdienā debesis skaidrosies arī Kurzemē. Pūtīs mērens dienvidaustrumu, austrumu vējš, brīžiem brāzmās 11-16 metri sekundē, vienīgi Kurzemē vējš iegriezīsies no rietumiem, ziemeļrietumiem un būs lēns.

Maksimālā gaisa temperatūra dienā +12..+17 grādi, vietām Latgalē līdz +19 grādiem.

Rīgā apmācies laiks, ilgstošs, brīžiem stiprs lietus, iespējams pērkona negaiss. Mērens dienvidaustrumu, dienvidu vējš, brīžiem brāzmās 10-14 metri sekundē. Maksimālā gaisa temperatūra ap +15 grādiem, bet brīžiem stipra lietus laikā kļūs par dažiem grādiem vēsāks.

Lietus vietām var apgrūtināt braukšanu, radot lielas peļķes, pasliktinot redzamību, iespējami ceļu izskalojumi.

Šī ir līdz šim spēcīgākā lietus zona šogad. Iepriekš 28. aprīlī spēcīga negaisa lietusgāze skāra Talsu apkaimi, atnesot 24 milimetrus lietus.

www.lsm.lv

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas