Latviju sasniedzis vulkānisko pelnu mākonis

Latviju trešdienas rītā sasniedzis Īslandes vulkāna pelnu mākonis. Lidostā Rīga norādīja, ka ir atcelts pagaidām viens reiss uz Hamburgu, taču iespējamas izmaiņas arī turpmāko lidojumu sarakstā.

"Esam saņēmuši Civilās Aviācijas aģentūras brīdinājumu, ka šorīt Latviju ssniedzis vidējas koncentrācijas pelnu mākonis un šādos gdījumos, kad šī pelnu mākoņa koncentrācija ir zema vai vidēja, lēmumu lidot vai nelidot pieņem aviokompānijas," trešdienas rītā LNT raidījumam 900 sekundes sacīja lidostas Rīga pārstāve Sarmīte Bunka-Brilijonka.

Viņa norādīja, ka ir grūti prognozēt, kā attīstīsies situācija, taču pagaidām līdz trešdienas pēcpusdienai ir slēgta Ziemeļvācijas gaisa telpa, tādēļ šorīt tika atcelts reiss uz Hamburgu.

"Mēs prognozes saņemam ir pēc trim stundām, tādēļ aicinu pasažierus cītīgi sekot jaunākajai informācijai lidostā Rīga vai pie aviokompānijām."

Šobrīd lidostā Rīga darbs norit normālā režīmā. Pagaidām nav ziņu, vai vēl kāda aviokompānija atcels lidojumus.

Trešdienas rītā Vācijas gaisa satiksmes kontroles dienests paziņoja, ka līdz pēcpusdienai tiek slēgta satiksme Brēmenes un Hamburgas lidostās, iespējams, arī Hanoveres lidostā. Ierobežojumi skar arī Šveici, trešdiem pelnu mākonis sasniegs arī Franciju. Šodien mākonis var ietekmēt lidojumus arī daļā Dānijas, Ziemeļnorvēģijā un Dienvidzviedrijā.

Jau ziņots, ka otrdien tika atcelti kopumā 500 lidojumi no lidostām Lielbritānijas ziemeļos un Īrijā. Otrdien no Rīgas nenotika lidojumi uz Glāzgovu un Gēteborgu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas