Latviju Eirovīzijā pārstāvēs grupa "Aarzemnieki"

Ventspilī Eirovīzijas nacionālās atlases "Dziesma 2014" finālā negaidīti uzvarēja vācu puišu grupa "Aarzemnieki" ar dziesmu "Cake to bake", kas maijā Kopenhāgenā pārstāvēs Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Ventspilī, teātra namā "Jūras vārti" konkursa nacionālās atlases superfinālā, kurā cīņu par uzvaru turpināja trīs no konkursa dalībniekiem, "Aarzemnieki" sacentās ar Dona "Pēdējo vēstuli" un Samantas Tīnas izpildīto dziesmu "Stay".

Superfinālā Dons, kuram bukmeikeri paredzēja lielāko iespēju uzvarēt, uzstājās pirmais, un jau no balsojuma pirmajiem mirkļiem viņš izpelnījās lielāko skatītāju balsu skaitu.

Tomēr nacionālās atlases fināla uzvarētāju noteica gan TV skatītāju, gan žūrijas balsojuma kopvērtējums, un par uzvarētāju pēc balsojuma rezultātu apkopošanas tika pasludināti "Aarzemnieki".

Grupas dalībnieki sākotnēji nespēja noticēt, ka ir uzvarējuši. Pēc dziesmas izpildījuma jau uzvarētāju statusā grupas līderis Jorans Šteinhauers paziņoja: "Paldies, Latvija, es to novērtēju".

Aizvadītajā gadā vēl citā sastāvā "Aarzemnieki" sevi visai skaļi pieteica ar hitu "Paldies latiņam!", kas kļuva par Latvijas interneta sensāciju.

Kā liecina "Aarzemnieki" vietnē "Facebook" pieejamā informācija, Jorans par Latviju ieinteresējies jau kopš 2000.gada, kad televīzijā redzējis "Prāta Vētras" uzstāšanos Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Pats Jorans 2007.gadā cīnījies par tiesībām pārstāvēt Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā ar dziesmu "More Than 27", tiekot līdz pusfinālam.

Konkursa "Dziesma 2014" finālā kā pirmie uz skatuves kāpa Ralfs Eilands un Valters Pūce ar dziesmu "Revelation". Otrais priekšnesumu sniedza Markus Riva ar dziesmu "Lights on", trešā bija Katrīna Bindere ar dziesmu "Moment and tomorrow". Kā ceturtais uz skatuves kāpa Dons ar dziesmu "Pēdējā vēstule". Piektā uzstājās Samanta Tīna ar dziesmu "Stay". Sestais uz skatuves kāpa Niko ar dziesmu "Here I am again". Septītie bija grupa "MyRadiantU" ar dziesmu "Going all the way", savukārt astotā bija Olga un "Līgo" ar dziesmu "Saule riet" ("Take Away").

Ar devīto kārtas numuru Latvijas finālā uzstājās Aminata Savadogo ar dziesmu "I can breathe". Viņai sekoja grupa "Aarzemnieki" ar dziesmu "Cake to bake". Ar kārtas numuru 11 uzstājās grupa "Eirošmits", kuri izpildīja dziesmu "If I could (Get away)". Savukārt pēdējā priekšnesumu sniedza Katrine Lukins, izpildot dziesmu "You Are The Reason".

Jau ziņots, ka Eirovīzijas dziesmu konkursa starptautiskais fināls šogad notiks Kopenhāgenā, Dānijā. Starptautiskā konkursa pusfināli paredzēti 6.maijā un 8.maijā, bet fināls - 10.maijā.

Starptautiskais konkurss būs vērojams tiešraidē LTV1 un "ltv.lv" mājaslapā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas