Latvijas un Lietuvas Jūras spēki sadarbojas mācībās "Squadex"

No 7. līdz 10. maijam Baltijas jūrā, Latvijas un Lietuvas teritoriālajos ūdeņos, notiks Baltron (Baltijas valstu mīnu kuģu eskadras) mācību "Squadex" jūras fāze, kurās piedalīsies Flotiles Mīnu kuģu eskadras mīnu meklētājs M-05 "Viesturs" un
Lietuvas Jūras spēku mīnu meklētājs "Jotvingis", informē Latvijas Jūras spēku flotile.

Mācību mērķis ir pārbaudīt kuģu komandu gatavību mācībām "Baltic Fortress 2013", kas notiks no 13. līdz 17. maijam Baltijas jūrā; veicināt Baltijas valstu militāro sadarbību; uzlabot eskadras saliedētību; veicināt Latvijas un Lietuvas sadarbību mīnu meklēšanas operācijās un kuģu konvojēšanā Baltijas jūrā, kā arī uzlabot personāla zināšanas, plānojot un vadot eskadras līmeņa mācības.

Igaunijas, Latvijas un Lietuvas mīnu kuģu eskadra "Baltron" tika izveidota 1998. gadā. "Baltron" projekts paredz kopējas Baltijas valstu jūras eskadras izveidošanu un darbību, lai nodrošinātu pastāvīgas ātrās reaģēšanas spējas uz jūras miera un krīzes laikā, piedalīšanos jūras atmīnēšanas operācijās un militārajās mācībās. Baltijas valstu teritoriālo ūdeņu un ekonomiskās drošības stiprināšanā, meklēšanas un glābšanas darbos. Viens no galvenajiem mērķiem ir paaugstināt kuģu personāla profesionalitāti, piedaloties ikgadējās mīnu meklēšanas mācībās un operācijās.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas