Latvijas skolēniem nesokas ar smēķēšanas atmešanu

Veselības inspekcijas (VI) konkursā 7.-8. klašu skolēniem "Nesmēķējošā klase" divus mēnešus pirms konkursa beigām dalību turpina 97 no 266 klasēm, aģentūrai BNS pastāstīja VI pārstāve Ieva Raboviča.

Konkurss "Nesmēķējošā klase" sākās pērn septembrī, apņēmību piedalīties konkursā un nesmēķēt sākumā izteica 266 klases, tomēr 26 klases līdz šim godīgi atzinušas, ka nevar turpināt dalību konkursā, jo kāds no klases nav turējis solījumu atmest smēķēšanas ieradumu. Tāpat vairākas klases pārtraukušas sūtīt pārskatus, līdz ar to VI uzskata, ka tās vairs konkursā nepiedalās.

Lai pēc diviem mēnešiem uzzinātu, kura klase ir ne tikai vienota pārliecībā nesmēķēt, bet arī radošākā un aizrautīgākā, VI rīko trešo un pēdējo radošo darbu konkursu "Ieelpot dzīvi". Šajā konkursa kārtā dalībniekiem jāizveido dažas minūtes garš videoklips, kas atspoguļotu gan skolēnu attieksmi pret smēķēšanu, gan arī savu pieredzi skolas un ārpusskolas dzīvē, darot to krāsainu, dzīvespriecīgu un iedvesmojošu līdzcilvēkiem. Darbu iesūtīšanas termiņš ir no 1. līdz 15.martam.

Kopš septembra VI pārstāvji viesojušies pie vairākām klasēm, kas piedalās konkursā, lai vadītu diskusiju par atkarību profilakses jautājumiem un pasniegtu veicināšanas balvas, kas tika nopelnītas pirmajā radošo darbu sacensībā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas