Latvijas Radio: pret Strīķi plānots atentāts

Pret Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieci Jutu Strīķi esot plānots atentāts, tāpēc Valsts policija (VP) pastiprinājusi apsardzi, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, sestdien ziņoja Latvijas Radio (LR).

Vairāki avoti LR apstiprinājuši, ka Strīķei izteikti ne tikai vienkārši draudi, bet gan veikts pasūtījums par viņas nogalināšanu. Līdz ar to VP norīkojusi viņai īpašu apsardzi. Oficiāli gan šo informāciju VP priekšnieks Artis Velšs neapstiprina.

"Pirmkārt, pa telefonu es šādas ziņas nevienam nesniedzu. Otrkārt, jebkurš fakts, kas ir mūsu rīcībā, mēs viņu tā nepubliskojam. Ja ir bijis iesniegums no jebkuras personas, tā nav publiskojama informācija. Es nevaru ne apstiprināt, ne noliegt šādu faktu," sacījis Velšs.
LR rīcībā ir informācija, ka Strīķe pati rakstījusi iesniegumu VP, kas izvērtējusi viņas rīcībā esošo informāciju.

Tā kā apsardze ir nodrošināta, var spriest, ka VP un arī Ģenerālprokuratūra Strīķes informāciju atzinusi par pamatotu. Oficiāli informāciju neapstiprina ne KNAB, ne Ģenerālprokuratūra, ne iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

"Manā rīcībā nav tādas pilnīgi precīzas informācijas par to, kas notiek vai nenotiek. Ja ir tā, kā jūs sakat, tad situācija ir absolūti nepieļaujama un tāda situācija ir jākontrolē no mūsu puses. Ja būs tāda nepieciešamība, esmu droša, ka Valsts policija izdarīs visu, kas no viņiem ir atkarīgs, lai apsargātu kādu," sacījusi Mūrniece.

LR rīcībā esošā informācija liecina, ka atentāta organizēšana pret Strīķi saistīti ar atstādināto Finanšu ministrijas Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta vietnieku Vladimiru Vaškeviču, kurš neoficiāli jau ilgstoši bijis saistīts ar noziedzīgajām aprindām un kontrabandas slēpšanu. Šonedēļ KNAB viņu aizturēja par 50 tūkstošu eiro kukuļdošanu, iespējams, kādai Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas